Sayın Ahmet DAVUTOĞLU Hadimde!.

08 Ağustos 2013 Perşembe 22:05
sayin-ahmet-davutoglu-hadimde

Hadimi Hazretleri Türbesindeki Bayramlaşma proğramına Dışişleri Bakanı sayın Ahmet DAVUTOĞLU katılarak İlçemize şeref verdi.

 Hadim İlçemizde:08 Ağutos 2013 Perşembe(Bayram’ın birinci günü) saat 14.00 de;Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve Akparti İlçe Başkanlığı öncülüğünde Hadimi Hazretleri Türbesinde bayramlaşma proğramı tertip edildi.Proğrama Dışişler Bakanı sayın Ahmet DAVUTOĞLU iştirak ederek şeref verdi.Hadimli vatandaşlar ile teker teker tokalaşarak,küçük çocukları yüzlerinden öüp harçlık vererek Bayram tebriğinde bulundu.

Onbir ayın sultanı Ramazan ayında Oruçlarımızı tuttuk, ibadetlerimizi ifa edip hayır ve hasenatta yarışıp,kazanan kullarından olmaya çalıştık.Ve Allah’ın izin ve keremiyle Arafe gününün bereketini yaşayarak Bayram gününe eriştik.

Bayram kelimesi: Uluslara ait toplu sevinç, mutluluk ve ortak kutlama vesilesi olarak kabul edilen belirli zamanlar için kullanılan bir terimdir.

İslâm dininde Ramazan ve Kurban Bayramı olmak üzere iki bayram bulunmaktadır. Ramazan Bayramı; Ramazan ayının sonunda, Şevval ayının birinci, ikinci ve üçüncü günlerinde kutlanır. Kurban Bayramı ise, Zilhicce ayının on, on bir, on iki ve on üçüncü günleridir. Bu bayramın ilk üç gününde, zengin olan Müslümanların kurban kesmeleri vacip olduğundan Kurban Bayramı denilmiştir.

Bayram günlerinde, inananlar birbirlerini ziyaret ederler, dargınlar barışır, dostluklar pekişir. Bunun yanında, ölüler anılır, fakirler unutulmaz, yardımlar yapılır, çocuklar sevindirilir, hediyeler verilir.Bu itibar ile Arafe günü kabir ziyaretlerimizi gerçekleştirerek geçmişlerimizi hoşnut edip,bizlerden haberdar etmeye çelıştık ve Bayram hazırlıklarına başladık.Bayram günü ise;eş dost,hısım akraba ziyaretlerini yaparak dargınlığa sebeb olacak manevi mikropların yok olmasının temini için gayret sarfedeceğiz.

Bu vesile ile de Hadim İlçemizde:Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve Akparti İlçe Başkanlığı öncülüğünde Hadimi Hazretleri Türbesinde bayramlaşma proğramı tertip edildi.Proğrama Dışişler Bakanı sayın Ahmet DAVUTOĞLU iştirak ederek şeref verdi.Hadimli vatandaşlar ile teker teker tokalaşarak,küçük çocukları yüzlerinden öüp harçlık vererek Bayram tebriğinde bulundu.

Sayın Dışişleri Bakanı Ahmet DAVUTOĞLU Hadimlilerin gönüllerini aldıktan sonra,komşu İlçemiz Taşkent’teki bayramlaşma proğramına katılmak üzere İlçemizden ayrıldı.Zât-i Devletlilerine teşriflerinden dolayı teşekkür eder,Allah’tan Bayramlarımızın kabul etmesini niyaz ederim.Hatıp.08.08.2013

    Tüm Fotoğraflar İçin Tıklayınız!!!
Haber okunma sayısı: 5309

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER