Sarraf Yılmazlar

Gezlevi'nin Hazinesi Uçuruldu

03 Haziran 2013 Pazartesi 22:47
gezlevinin-hazinesi-ucuruldu

Yıllardır atalarımızın sahip çıktığı beyaz Elmas birdenbire uçup gitti.

Korualan Kasabasının Sugözü mevkisinde bulunan milyonlarca ton kapasitesinde beyaz madenden oluşan Tepecik,Korualan halkı için çok değerli,kıymetli ve önemli idi.

Yıllar boyu halkımız ihtiyaç duydukça,lüzum hasıl oldukça,Ev yapacağında,Tarlasının başına su getirmek için Ark yapacağında veya Derelerinin üzerine bir geçiş köprüsü yapacağında,hatta ve hatta; Okul, Cami,Çeşme yapımında gerekli olduğunda ilk baş vuracağı yer beyaz maden(Beyazelmas) madeninin bulunduğu Yenice ve Sugözü mevkisindeki Kum ocakları idi.

Ama şimdi bu kıymetli maden ocağı yok!. Çünki;İbrahim AKMAZ idaresindeki Korualan Belediyesi; sözde! hiçbir karşılık almadan, Korualan ve halkı için pazarlık yapmadan, meccanen, bedava imzayı basmışlar ve Efe inşaat diye bildiğimiz işletme sahibine altın tepsi içerisisnde sunum yapmışlar!.

Hayret ki,ne hayret!!! Saf,aklı ermez dediğimiz birisine ey kişi bana bir sepet Kiraz bul getir veya şu benim Bavulu Otobüs Terminaline götür deseniz ve karşılığında ücret almadan yaparmı?Yapmaaaz!.Peki;Saf ve aklı ermez kişi karşılıksız bu ve buna benzer hizmeti yapmaz da,Korualan Belediyesi; Korualan halkının,senin benim hakkım olan,tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan bu ocağı neden verdi,koşa koşa,güle oynaya hiçbir özrü ve mecburiyeti olmadığı halde; neden imzayı bastı?

Bu veriş karşılığında Hazine,Orman,Özel idare ücretini aldı ve karşılığında yetkili amirleri imzayı attı.

Ey Korualan Belediye Başkanı, Korualan halkı adına soruyorum, ses ver,cevap ver!Sen neye imza attın?Korualan ve halkı için bir şey istemedin ve almadın bunu biliyoruz.Kendin için bir şeyler aldınmı,almadınmı?

İki yıldan beri Korualanın madeni,beyazelması gitti,gidiyor ve on yıl boyunca da sizlerin sayesinde maalesef gidecek.Yenice ve Sugözündeki çiftçilerimizin Kiraz ağaçlarını düşündünmü?Çalışmaktan bitap düşen İnsanlarımızın yarım saatliğine uzandığında araba gürültüsünden kafasına ses bombası indiğinden haberin varmı?Tozdan zarar görecek sebze ve meyveleri kim ödeyecek, aklına gelip kafa yordunmu, Yarın bir Römork kum alacak İnsanımız alamayınca,vicdanın sızlamayacakmı?

Ben yaptım oldu mantığını bırak,Allah rızası için kendini düşündüğüyün binde biri kadar da halkı düşün.Olmazmı,olmazmı,olmazmı?

Hülâsa;Beyazelmas,GİTTİ,GİDİYOR,ON YIL DAHA GİDECEK!!!...

Korualan halkının olan bitenleri düşünüp değerlendirmesi,olaylardan ders çıkarması,bir daha ileriki yaşamlarında nedamet duymaması dileğiyle okurlarıma selam ve saygılar sunarım.Hatıp.03.06.2013

          Tüm Fotoğraflar İçin Tıklayınız!!!Haber okunma sayısı: 3716

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Değerini Bilmek..

    Misafir Değerli büyüğüm,Halil abi. İnsanımız gerek yetişme ortamı ve koşulları gerek hayatında ki değer öncelikleri gereği çevremizin yani doğamızın değerini kendi yaşam sürecine olan etkisi kadar bilmektedir. Oysa ki bu gün 4,54 milyar yaşında olan dünyamızı bu güzellikleri ile bizlere devreden atalarımız bu şekilde düşünse idi bu gün dünya denilen gezegen ya çöl olurdu ya deniz... Hiç bir şey için geç kalınmış değildir. Bir şirket ile belediye arasında yapılan anlaşmaya ulaşılabilir ve hukuka uygunluğu denetlenebilir.Muhtemel adı geçen firmanın Orman idaresinden yazılı izni yoktur. Bu önemli bir konu. Şayet yok ise gerek şirket gerek belediye yetkilleri suç işlemiş olurlar. Var ise de kesilmesi- zarar görmesi- belirlenen ağaç sayısı ve çalışma sahası hakkında ilgili orman bölge müdürlüğünden bilgi alınması şirketin çalışma sahası ve koşullarının dışına çıkma ihtimalini ortadan kaldıracaktır. Biliyoruz ki bu tarz şirketler çekiçle iki çintik alacağız diye girdikleri yerden dozerle geçerler. İşin en can acıtıcı boyutu ise başta bahsettiğim nedenlerden dolayı bu mücadelende sana kimse destek vermeyecektir. Yel değirmeni ile savaştığı söyleyeceklerdir. Bu söylemler senin moralini bozsa da yılmayacağını iyi biliyorum. Hak'ka hizmet için çıktığın yolun açık ola. Varsa bireysel olarak yapabileceğim bir yardımım çok sevinirim. Hüseyin DUMRU 04 Haziran 2013 09:16

DİĞER HABERLER