Korualan’da 1nci gün Bayramlaşma

08 Ağustos 2013 Perşembe 23:16
korualanda-1nci-gun-bayramlasma

Korualan Kasabasında Bayramın birinci günü Kayaönü mahallesini dolaşarak bulup görebildiğim komşular ile bayram sevincini birlikte yaşadım.

 Onbir ayın sultanı Ramazan ayında Oruçlarımızı tuttuk, ibadetlerimizi ifa edip hayır ve hasenatta yarışıp,kazanan kullarından olmaya çalıştık.Ve Allah’ın izin ve keremiyle Arafe gününün bereketini yaşayarak Bayram gününe eriştik.

Bayram kelimesi: Uluslara ait toplu sevinç, mutluluk ve ortak kutlama vesilesi olarak kabul edilen belirli zamanlar için kullanılan bir terimdir.

İslâm dininde Ramazan ve Kurban Bayramı olmak üzere iki bayram bulunmaktadır. Ramazan Bayramı; Ramazan ayının sonunda, Şevval ayının birinci, ikinci ve üçüncü günlerinde kutlanır. Kurban Bayramı ise, Zilhicce ayının on, on bir, on iki ve on üçüncü günleridir. Bu bayramın ilk üç gününde, zengin olan Müslümanların kurban kesmeleri vacip olduğundan Kurban Bayramı denilmiştir.

Bayram günlerinde, inananlar birbirlerini ziyaret ederler, dargınlar barışır, dostluklar pekişir. Bunun yanında, ölüler anılır, fakirler unutulmaz, yardımlar yapılır, çocuklar sevindirilir, hediyeler verilir.

Bu itibar ile Arafe günü kabir ziyaretlerimizi gerçekleştirerek geçmişlerimizi hoşnut edip,bizlerden haberdar etmeye çelıştık ve Bayram hazırlıklarına başladık.Bayram günü ise;eş dost,hısım akraba ziyaretlerini yaparak dargınlığa sebeb olacak manevi mikropların yok olmasının temini için gayret sarfedeceğiz.www.zirveikelam.com sizler için Bayramın birinci günü Kayaönü mahallesinde bayramlaşma fotoğraflarını derledi.Buyurun birlikte izleyelim.İyi seyirler.Hatıp.08.08.2013

    Tüm Fotoğraflar İçin Tıklayınız!!!Haber okunma sayısı: 4847

htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


YAZARLAR

KONYA - HAVA DURUMU

KONYA

ÇOK OKUNANLAR


  • Haber bulunamadı

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ