Sarraf Yılmazlar
gezlevi-gecmislerine-kuran-i-kerim-ve-dua--okudu berat-kandiliniz-mubarek-olsun ahmet-pocanoglu-hadimde-konferans-verdi gezlevi-tarihi-ve-asik-omer-divani 8asik-omeri-anma-gunu-ve-kultur-soleni hadim-korualan-cplnin-kermesi-ilgi-gordu -ataturku-anma-genclik-ve-spor-bayrami-kutlandi 18-mart-canakkale-deniz-zaferinin-100yil-donumu hasta-ve-yaslilari-ziyaret-etmek-lazim -akyurek-ve-sorgun-bozkirlilar-ile-iftar-yapti-

Hadim İlçesinin Gezlevi mahallesi halkının güzel adetlerinden biri de; Bayram öncesi Arife günü öğle namazını müteakip camiden çıkılır, topluca İmam efendi ile birlikte Kabristana

Muhterem Müslümanlar! Rabbimizin bizler için sunmuş olduğu mübarek bir geceye, günahların bolca bağışlandığı, affın sağanak sağanak yağdığı Beraat gecesine kavuşmuş

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Selçuk Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Sayın Ahmet POÇANOĞLU hoca efendi Hadim Belediye Nikah Salonunda ‘’HZ.PEYGAMBER S.A.V) İN OLUŞTURDUĞU

HİSDER (Hikmet İlim ve Sanat Derneği)nin düzenlediği ‘’Gezlevi tarihi ve Aşık Ömer Divanı’’ konulu sunum, Hadim Belediyesinin katkıları ile ; Prof. Hasan BAHAR ve Doç. Orhan YAVUZ

Hadim Korualan Mahallesi Küçük yeniyayla (Ballıca) yaylasında 25 Temmuz 2015 Cumartesi günü Korualan 8.Aşık Ömeri anma günü ve kültür şöleni düzenlendi.

19 Mayıs 2015 Salı günü saat 09.00 da Hadim İlçesi Korualan Mahallesi Korualan Çok Proğramlı Lisesi Kermes açtı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı kutlamaları 19 Mayıs 2015 Salı günü saat 11.00 de Hadim İlçesi Korualan Mahallesi Korualan ÇPL Okul bahçesi toplantı alanında

18 Mart Çanakkale Deniz zaferinin 100. Anma günü nü kutlar, ve bugünün anısına yazılan İstiklal marşımızın yazarı Şair Mehmet Akif Ersoy ve aziz şehitlerimizi rahmet ve saygı ile

Yüce Dinimiz İslam’ın icap ve gereksinimlerinden biri de, hasta ve yaşlılarımızı ziyaret etmektir.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir AKYÜREK, ve Akparti İl Başkanı Ahmet SORGUN ilçe iftarlarına Bozkır’da devam etti..

gezlevi-gecmislerine-kuran-i-kerim-ve-dua--okudu

GEZLEVİ; GEÇMİŞLERİNE KUR’AN-I KERİM VE DUA OKUDU.

Hadim İlçesinin Gezlevi mahallesi halkının güzel adetlerinden biri de; Bayram öncesi Arife günü öğle namazını müteakip camiden çıkılır, topluca İmam efendi ile birlikte Kabristana gidilir ve orada geçmişlerimize Kur’an-ı Kerim ve Dua okunur.

berat-kandiliniz-mubarek-olsun

BERAT KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN

Muhterem Müslümanlar! Rabbimizin bizler için sunmuş olduğu mübarek bir geceye, günahların bolca bağışlandığı, affın sağanak sağanak yağdığı Beraat gecesine kavuşmuş bulunmaktayız. Rabbimize şükrediyoruz. Sevgili Peygamberimize, Onun Ehli Beytine ve Ashabına salat ve selam ediyoruz

ahmet-pocanoglu-hadimde-konferans-verdi

AHMET POÇANOĞLU HADİM’DE KONFERANS VERDİ

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle Selçuk Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürü Sayın Ahmet POÇANOĞLU hoca efendi Hadim Belediye Nikah Salonunda ‘’HZ.PEYGAMBER S.A.V) İN OLUŞTURDUĞU VAHDET TOPLUMU’’ konulu konferans verdi.

gezlevi-tarihi-ve-asik-omer-divani

Gezlevi tarihi ve Aşık Ömer Divanı

HİSDER (Hikmet İlim ve Sanat Derneği)nin düzenlediği ‘’Gezlevi tarihi ve Aşık Ömer Divanı’’ konulu sunum, Hadim Belediyesinin katkıları ile ; Prof. Hasan BAHAR ve Doç. Orhan YAVUZ hoca efendiler tarafından Konya-Selçuklu İlçesi Şefik can caddesi No:50 Ahmet Keleşoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

8asik-omeri-anma-gunu-ve-kultur-soleni

8.AŞIK ÖMERİ ANMA GÜNÜ VE KÜLTÜR ŞÖLENİ

Hadim Korualan Mahallesi Küçük yeniyayla (Ballıca) yaylasında 25 Temmuz 2015 Cumartesi günü Korualan 8.Aşık Ömeri anma günü ve kültür şöleni düzenlendi.

hadim-korualan-cplnin-kermesi-ilgi-gordu

HADİM KORUALAN ÇPL’NİN KERMESİ İLGİ GÖRDÜ..!

19 Mayıs 2015 Salı günü saat 09.00 da Hadim İlçesi Korualan Mahallesi Korualan Çok Proğramlı Lisesi Kermes açtı.

-ataturku-anma-genclik-ve-spor-bayrami-kutlandi

ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı kutlamaları 19 Mayıs 2015 Salı günü saat 11.00 de Hadim İlçesi Korualan Mahallesi Korualan ÇPL Okul bahçesi toplantı alanında kutlandı.

18-mart-canakkale-deniz-zaferinin-100yil-donumu

18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİNİN 100.YIL DÖNÜMÜ

18 Mart Çanakkale Deniz zaferinin 100. Anma günü nü kutlar, ve bugünün anısına yazılan İstiklal marşımızın yazarı Şair Mehmet Akif Ersoy ve aziz şehitlerimizi rahmet ve saygı ile anarak huzurlarında saygı ile eğiliriz.

hasta-ve-yaslilari-ziyaret-etmek-lazim

HASTA VE YAŞLILARI ZİYARET ETMEK LAZIM

Yüce Dinimiz İslam’ın icap ve gereksinimlerinden biri de, hasta ve yaşlılarımızı ziyaret etmektir.

-akyurek-ve-sorgun-bozkirlilar-ile-iftar-yapti-

AKYÜREK VE SORGUN BOZKIRLILAR İLE İFTAR YAPTI

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir AKYÜREK, ve Akparti İl Başkanı Ahmet SORGUN ilçe iftarlarına Bozkır’da devam etti..

kabe-yollarindabozkir-ilcesinde

‘’KABE YOLLARINDA’’:BOZKIR İLÇESİNDE

Ali ERCAN’ın baş rol oyunculuğu yaptığı ‘’Kabe Yollarında’’ adlı 90 dakikalık Filmin çekimi Bozkır İlçesinde başladı.

etli-pilav-gunu-hayirlara-vesile-olsun

ETLİ PİLAV GÜNÜ HAYIRLARA VESİLE OLSUN

Kuşadası Hadimliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından geleneksel hale gelen Etli Pilav günü etkinliği 27 Nisan 2014 Pazar günü Gren Park Hotel Bahçesinde yapıldı.

korualan-cpl-lisesinde-kutlu-dogum-heyecani-

KORUALAN ÇPL LİSE'SİNDE KUTLU DOĞUM HEYECANI.

Hadim Müftülüğü ve Korualan ÇPL Lise'si de bu yıl Kutlu doğum haftası münasebeti ile birlikte hareket ederek Korualan Düğün Salonunda Kutlu Doğum üzerine bir etkinlik düzenlediler.

---korualangezlevikusadasisoke-hatti

Korualan(Gezlevi),Kuşadası,Söke Hattı

08 Aralık 2013 Pazar gününü Halil ACAR,Hüseyin GÜDER,Yaşar BİLİR ve bendeniz Halil ŞİMŞEK Tarih ve kültür kokan antik kent Milas ve Söke Pirine’ye ayırdık.

hadim-akgenclik-karamanda

Hadim Akgençlik Karaman’da

03 Kasım 2013 Pazar günü Hadim Akparti Gençlik Kolları Başkanı sayın Mehmet DEMİR’in başkanlığında Karaman İline gezi düzenlendi.

korualan-belen-mescidiyenilendi

Korualan –Belen MescidiYenilendi

Korualan Kasabası Belen Mahallesi Mescidi Yenilendi.

korualan-asik-omer-senligi

Korualan Aşık Ömer Şenliği

30 Haziran 2013 Pazar günü Korualan Kasabası Futbol sahasında Aşık Ömer’i anma günü ve Kültür Şöleni tertip edildi.

mirac-kandiliniz-mubarek-olsun

Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun

Feyiz ve bereketin coştuğu mübarek gecelerimizden bir diğeri de Miraç kandili gecesidir.

dostluk-ve-kardeslik-pilavi-icin-yufka

Dostluk Ve Kardeşlik Pilavı İçin Yufka

buluştuk. Kuşadası Hadimliler Derneğinin Onuncusunu düzenlemiş oldukları geleneksel Dostluk ve Kardeşlik Pilav gününde

belen-mescidi-tamir-edildi

Belen Mescidi Tamir Edildi

Korualan Kasabasının Belen Mescidi ahşap kısmı kaldırılarak beton atıldı