Başkana Bir Teşekkür Bir Sitem

Halil Şimşek

Halil Şimşek

E-Posta : halilsimsek.42@gmail.com

 Bu gün 06.02.2012 Pazartesi.Öğleden sonra cenaze defnetmek için Kasabamız mezarlığına gittik.Anayoldan ayrılıp mezarlara ağan merdivenlerden tırmanmaya başladık,merdivenler tertemiz,kupkuru.Sanki hiç kar yağmamışcasına ne buz var ne de kar.Cenaze gelecek diye temizlenmiş,kurutulmuş.Sağlarımıza önem ve kıymet vermiyoruz ama ölülerimize bari önem ve değer verilmiş olsun.

   Aferin Başkan dedim.Şimdi buradan da huzurlarınızda tekrar tekrar AFERİN başkan diyorum.Kırk yılda bir fare tutmuşcasına yapılması gereken önemli bir icraata imza attın.Teşekkür ediyorum.İyi işlerini görür ve halkımızın faydasına ve yararına icraatlarına şahit olursak,takdir ve teşekkür edeceğimden ve de herkez tarafından aynı duygulara sahip olunacağından hiç kuşkun olmasın.

   Mezar dan döndük,   Emirlerin evinin yanındaki çöp bidonunun yanına geldik.Aaa!!!...Birde ne görelim;Çöp bidonu lebalep ağzına kadar çöp ile dolu olduğu gibi,dışarılara da taşmış,adeta mikrop saçıyor ve hastalıklara davetiye çıkarıyor.Sokak ve caddeleri kar ve buzdan temizlenmediğiniz  için çöp arabası giremiyor ve çöpler zamanında alınmamış olabiliyor da;Kara yollarının açtığı yol üzerindeki çöpler acaba neden alınmıyor?.Gerçi ne zaman İbrahim başkan dışarılarda gezmekten bu işlere zaman ve fırsat bulduki!..

   Böyle bir manzara ile karşılaşınca,aldık elimize makinemizi ve hem sokakların durumunu görelim ve hemde çöplere bir bakalım dedim.Durum hiç de hoş değil.Sokaklar kar ve buzlu.Çöp bidonları da ağzına kadar dolu olduğu gibi,çevresi de dolu.

   Yukarıdaki verdiğim aferin ve teşekkürü geri alıyorum. Hantallığı,beceriksizliği,ilgisizliği,bilgisizliği ile baş başa bırakıyorum.Ey Korualan halkı ben çok söyledim.Sizler için yalvarıp yakardım,defalarca yol gösterdim.Anlatamadım.Anlamıyor.Anlamayacak.Hastadan ümit yok .Sizlere havale ediyorum.

Ey Başkan!. Cenaze geçerken buz ve kar’ın insanlara zarar vereceğini düşünüp mezarlığın merdivenlerini temizletiyorsun da;(acaba senmi temizlettin yoksa bir hayırsever vatandaşlarmı?düşünmek ve araştırmak gerek!)

   Bu gün Okullarımız ikinci dönem için ders başı yaptı.İrili ufaklı evlatlarımız bizim görüp senin görmediğin karlı ve buzlu merdivenlerden,Yollardan düşe kalka Okullarına gittiler ve şimdiye kadar da gittikleri gibi.Ama ne hikmetse sen görmedin ve düşünemiyorsun.

   Bundan bir ay önce 08.01.2012 Tarihinde bu Site de alınmayan çöpleri ve temizlenmeyen sokakları ‘’Başkan bunları kim temizleyecek ‘’ diye hatırlatmıştık.Sen yoktun.Angara lardamıydın nerelerdeydin bilmiyoruz.Maşallah’ın var.Ne kahvehanelerdeki vatandaşa uğruyorsun ne de Kasabamıza.Çöp ve sokak resimleri aşagıda.İlgi ve bilgilerinize arzolunur.Hatıp.06.02.2012


Tüm Fotoğraflar için tıklayınız!!!
 


İzlenme: 654
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR