Sarraf Yılmazlar

Belediye Kepçesinin Hali

Halil Şimşek

Halil Şimşek

E-Posta : halilsimsek.42@gmail.com

 BELEDİYE KEPÇESİ SÜS İÇİNMİ?..


Oynamasını bilmeyen gelin yerim dar dermiş! derse veya dediğinde ne olur,en azından arkadaşlarına,çevresine karşı oynayamadığını belli etmemiş olur.

Bizim Korualan belediye başkanıda aynen oynamasını bilmeyen gelin misali kasaba için,belediye için yapacağı bir şey olmayınca;gülüm,yeğenim para yok, para yok, deme alışkanlığını adet haline getirdi.Sayın başkan her şey var aslında.Fakat!.İş yapacak,yapılacak işi organize edecek,proje hazırlayıp yürürlüğe sokacak beyin  yok.

Örneğin:Belediyenin bir ekskavatör kepçesi var.Bu ve bunun gibi kepçeler adamının eline geçtimi, halk tabiriyle para keser,demet demet para basar.

Ya senin emrinde ne yapıyor gel beraberce bir inceleyelim.Evvela;zatınıza yazdığım dilekçeye verdiğin cevabi yazıda iki sene içerisinde kepçenin ne kadar para kazandığını resmi ağızdan bir duyalım;

15.02.2011 Tarih ve 75 sayılı yazınızda;2009 yılı Ekskavatör(Kepçe) geliri:2.075.00.Tl. 2010 yılı geliri ise:25.326.53.Tl.olarak açıklanmaktadır.Yani sayın başkanın idaresinde belediye kepçesi iki yılda,27.401.00TL(yığirmi yedi bin dörtyüz bir lira)kazanmış!..EL-İNSAFFF!..

Böyle bir kepçenin bir saatlik çalışma ücreti:140.00Tl.dir.Resmi belediye işçisi günde sekiz saat çalıştığını düşünürsek,günde:1.120.00Tl.para yapar.Bir ayda dört gün izinli olduğu günü çıkararak hesap edersek ayda:29.120.00Tl.para yapar.Yılda 6AY kış ve çalışmadığı gün ve ayları düşerek hesap yapar isek, bir kepçe 174.720.00Tl.Para kazanır.İki yıl toplamı ise:349.440.00Tl.eder…!.

Yine el-insaf diyorum.Çünki;349.720.00Tl.nireee?27.401.00Tl.nire.Ya bu kepçe özellikle çalıştırılmadı veya çalıştırma işi becerilemedi,veya çalıştırıldı da kazanılan para gösterilmedi.Acilen açıklama yaparak vatandaş aydınlatılmalıdır.

Belediyede ehliyetli sözleşmeli kepçe oporotör’ünü uzaklaştırdın,yerine meclis üyesinin damadını getirdin,şimdide kardeşini kepçede görevlendirdin.Ehliyet,yetenek,diyaloğ aramadın.Netice :koskoca bir FOOOS!...

Sayın başkan hiçbir uyarı ve ikazı kabul etmediğin gibi,bu haklı uyarımızıda tersine yorumlayıp,yine para yok gülüm demeye devam edeceksin.Bunu biliyoruz.Ama yinede biz doğruları söylemeye ve yazmaya devam edeceğiz.İster ders ve ibret alır,kasaba insanının lehine bir şeyler yapmaya çalışırsın,ister çalışmazsın.Yetki ve sorumluluk sana aittir.

Hak ve doğruluk adına diyorumki;Bu mantık ve politika ile kepçe çalıştırılmaz!..Ağır aksak,yarım yamalak,kendi kafana göre böyle çalıştırmaya devam etme.Belediye imkanlarını hantallaştırma,aktif hale getir.Su,kira,diğer alacaklarını son çıkan paket yasasındanda faydalanarak tahsil et.Personeliyin ücretini gününde ve zamanında tam olarak öde.Eski köye yeni adet getirme.Kasabamıza Allah rızası için bir eser dikmeye çalış.Hz.Hadimi: Kamil Odur ki koya Her yerde bir ESER,Eseri Olmayanın Yerinde yeller ESER. Buyurmuştur.Selam ve saygılarımla.Hatıp.14.03.2011

Kepçenin 15 Mart 2011 Tarihi itibariyle şimdiki hali !...Yorum,takdir ve değerlendirme sizlerin.

Fotoğraflara bakmak için Tıklayınız!!!


İzlenme: 886
htmlPaginator

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR