Ziyaretçi Defteri

Bağbaşı Barajında Son Durum

21 Aralık 2012 Cuma 07:21
bagbasi-barajinda-son-durum
Yıllar önce Bağbaşı barajının temeli atılacak denildiği zaman,bu Baraj temeli atılmaz,atılsa bile inşaatı gerçekleştirilmez deniyordu.Gel görki;hem Baraj temeli atıldı ve hemde inşaatı %90 gerçekleştirildi.17 km.lik Tünel tamamlandı.Elekrik santralı yapılacak bu santral yapımını başka bir firma yapacak.Şantiye binaları kaldırılıyor,%10 luk kalan kısmın bitirilebilmesi için kaldırılan şantiye binalarının yerine yukarı tarafa yenileri yapılıyor.
 Bağbaşı Barajı şantiye şefi Yusuf KÖSE den aldığımız bilgiye göre;Orman ve Su işleri Bakanı sayın Veysel EROĞLU 06.07.2012 Tarihinde Bağbaşı Barajına bizzat gelerek Su tutulmasına başlandı.Tünele su varilmesi süresinin 45 ila 60 gün olarak belirttiler.Ancak;sıcakların aşırı derecede yükselmesi,Korualan ve Dedemli Kasabalarından gelen su kaynaklarının Ark ve Bend’lere tutulması nedeniyle bu tahmini sürenin uzayarak öngörülen bir tarih de değilde,ileriki bir Tarihte Tünele su akıtılabileceği beklenmektedir.
Bağbaşı(Eğitse) Bolat,Dereiçi Rolekasyon Yolu toplam 14 Km. olup yapım süresi 300 gün olup,ancak;İnşaatı yüklenici firma hızlı çalışma devam ettirerek Yıl sonunda teslim edebileceklerini ifade ettiler.Böylece:Hem Bağbaşı Barajı İnşaatı ve hemde Bağbaşı ,Bolat,Dereiçi Rolekasyon yolu da 31.12.2012 Tarihinde bitirilmiş olacaktır.
Başta İlçi İnşaat’n sayın yetkililerine, tüm birimlerindeki çalışanlarına özveriyle çalışıp bir an evvel Ülkemiz ve bölgemiz hizmetlerine sunduklarından dolayı ayrı ayrı teşekkür eder,Ülkemize ve bölgemize hayırlı ve uğurlu olmasını Cenab-ı Hak dan niyaz ederim.11.08.2012


Tüm Fotoğraflar İçin Tıklayınız!!!
Reviewed by Adsız on 19:13 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.