Ziyaretçi Defteri

Hadim Devlet Hastahanesine Dr.Tayini

Hadim Devlet Hastahanesine Dr.Tayini

21 Aralık 2012 Cuma 09:07
hadim-devlet-hastahanesine-drtayini
T.C.Hükümeti Sağlık Bakanlığı tüm yurtta olduğu gibi,İlçemiz Hadim de de sağlık hizmetlerine önem vermenin bir ifadesi olarak,Hadim Devlet hastanesine yeni Dr. Atamaları ile takviye yapıp,sağlık hizmetlerini güçlendirmiştir.
 Bu gün itibariyle;Hadim Devlet hastanesinde sayın baş Hekim Uzman Dr.Seyit UYAR ve Op.Dr.Gökhan ATEŞ ten aldığımız bilgiye göre;Gastroskopi ve Kolonoskopi gibi hizmetlerin yanında Guatr ve fıtık dahil, açık ve kapalı tüm ameliyatlar yapılmaktadır.
Hadim Devlet hastanesinde hizmet veren servisler ve Dr.ları şu şekildedir:
1-DAHİLİYE polikliniği:Uzman Dr. Seyit UYAR
2-GENEL CERRAH:Op.Dr.Gökhan ATEŞ
3-ANESTEZİ polikliniği:Uzman Dr.Hüseyin UZUNAĞAÇ
4-DİŞ polikliniği:Dt.Bahattin KÜÇÜKCERAN
5-ACİL polikliniği:Dr.Süleyman UĞUR,Dr.Bahar TAŞ,Dr.Ayşe
DEMİRTAŞ,Dr.Esra AYDINLI,Dr. Havva SERT
Ayrıca;üç adet pratisyen Dr. Atanmış olup,15 Kasım 2012 Tarihine kadar görevlerine başlamış olacaklardır.
Bu hususta emek ve gayreti olan Milletvekillerimize,İlçe başkanı sayın Saffet DURAN’a,Belediye başkanı sayın Ahmet HADİMİOĞLU'na Baş Hekim sayın Uzman Dr. Seyit UYAR’a katkılarından dolayı hassaten teşekkürlerimizi bildirir,hizmetlerinde başarılar dilerim.
‘’Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi,Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.” Zamanın bütün zenginliklerine ve Osmanlı İmparatorluğunun tahtına sahip olan Kanuni Sultan Süleyman; sağlığın elde edilen tüm nimet ve zenginliklerden daha üstün olduğunu çok anlamlı bir biçimde bu şiirle dile getirmiştir. Gerçekten de sağlık mutlu bir hayatın parçasıdır.
Hastalık ve sağlık kavramları kültüre bağlı olmasına rağmen,insan her yerde insandır.Ve bu nedenle sağlığının bir evrensel tanımı olmalıdır. Dünya Sağlık Örgütü sağlığı şöyle tanımlamaktadır: ”Sağlık, yalnızca hasta veya sakat olmamak değil,bedenen, ruhen ve sosyal yönlerden tam bir iyilik halidir.” Bu tanım artık bütün dünya ülkelerinde kabul edilen bir tanımdır. O halde, kişinin tam sağlıklı olabilmesi için bedenen hasta veya sakat olmaması yetmemektedir. Bu kişinin aynı zamanda ruhen de dengeli olması, sosyal yönden tam bir iyilik hali içinde olması gerekmektedir.
Sağlıkla ilgili harcamalar bir masraf değil, insan gücü yatırımıdır. Hastalanan ve ölen kişiler toplum için kayıptır. Toplumların en önemli zenginliği sağlıklı ve iyi yetişmiş insan gücüdür. Sağlık harcamaları bir yatırımdır. Çünkü üretim ve katkı gücü yüksek bir insan gücü yaratmayı amaçlar.
Bu amaçlar çerçevesinde büyük bir özveriyle çalışan,hastalarımıza hizmet ve yardım sunan idareci,Dr,Hemşire,hizmetli tüm personele başarılarının devamını dilerim.Hatıp.11.10.2012
Hadim Devlet Hastahanesine Dr.Tayini Hadim Devlet Hastahanesine Dr.Tayini Reviewed by Adsız on 00:38 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.