Ziyaretçi Defteri

Korualan Lisesi Rekora Doymuyor

21 Aralık 2012 Cuma 07:41
korualan-lisesi-rekora-doymuyor
Korualan Lisesi geçmiş yıllarda olduğu gibi, bu yılda eğitim ve öğretim de geçmişteki başarılarına ek rekorlar katarak devam etmektedir.
 Eğitim ve öğretimin önemini bilen ve bildiklerini öğrencilerine ziyadesiyle aktaran saygıdeğer Öğretmenlerimiz kutsal emeklerinin karşılığını Öğrencilerinin üniversiteye giriş aşamasında hissederek kutsal uğraşın neticesinde tatlı yorgunluklarını öğrencilerinin eğitim ve öğretimde bir üst mertebe olan üniversiteye girme hakkını kazanma başarılarını elde ettiklerinde, tüm yorgunlukları unutarak rahatlamışlardır.

Bu cümleden olarak;2011-2012 eğitim ve öğretim yılında birinci aşama olan YGS sınavına Korualan Lisesinden 32 öğrenci girmiş,29 öğrenci 180 barajını geçerek ikinci aşama yani LYS sınav’ına girmeye hak kazanmıştır.

Türkiye ortalamasının %69 olduğu YGS sınavında Korualan Lisesi %91 ortalama ile çevreye göre üstün bir başarı sergilemiştir.29 Öğrenciden 10 öğrenci bir yüksek öğretim kurumuna yerleştirilmiş olup, geçen yıl mezun edilen öğrencilerle birlikte 22 Korualan Lisesi mezunu öğrenci,bu yıl itibariyle üniversiteye adım atmışlardır.

Böylece; Çevresine göre,büyük bir başarı elde ederek üniversiteye öğrenci yerleştirmede nazar-ı dikkatları üzerine çeken  Korualan Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri,idareciler,veliler ve kasaba halkı tarafından sevinç ve memnuniyetle karşılanarak alkışlanmışlardır.

Eğitim, öğretim, insanlığın doğuşuyla birlikte doğmuştur. Eğitim-öğretimden mahrum kalmak demek yok olmakla karşı karşıya kalmak demektir. Sağlıklı, mutlu, huzurlu, refah ve güven içinde yaşamak ve yaşama ortamı hazırlayabilmek, ancak ve ancak bilinçli, birikimli ve donanımlı bir eğitim-öğretimle mümkün kılınabilir.

İlkçağdan günümüze kadar ilimle uğraşan insanlık âlemi, kendisini, çevresini, evreni ve fizik ötesi âlemleri keşfetmeye çalışmış, boş durmamış. Her geçen gün keşfedip buldukları yeni buluşlarına bir başka buluşlarını daha icat edip eklemeyi ihmal etmemiştir. Hala da yeni yeni buluşlara koşup yeniliklere imza atmaya devam etmektedir.
Bu itibarla;Eğitim ve öğretim faaliyetlerinde üzerlerine düşen görevlerini bihakkın yerine getiren Öğretmenlerimizi tebrikle karşılar,Öğretmenlerinin çalışmalarına öğrenerek karşılık veren Öğrencilerimizi tebrik eder,yeni öğrenim hayatlarında başarılarının devamını dilerim.Hatıp.03.10.2012


Tüm Fotoğraflar İçin tıklayınız!!!
Reviewed by Adsız on 19:24 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.