Ziyaretçi Defteri

Kızılay Gönüllü Vatandaşlardan Kan Topladı

20 Aralık 2012 Perşembe 19:13
kizilay-gonullu-vatandaslardan-kan-topladi
Bugün Hadim Belediyesi binası içerisinde Kızılay Konya şubesi personelinden Dr. Günce ÜNVER,Hemşire Gülnur KESER,Şerife BİLGİÇ,Fatma ARSLAN ve şoför Bekir TUTAR’dan oluşan ekip gönüllü vatandaşlardan Kan bağışı kampanyası kapsamında Kan topladılar.
 Bizzat ziyaretlerinde bulunduğum  Ak Parti İlçe Başkanı Sayın Saffet DURAN,Belediye Başkanı Sayın Ahmet HADİMİOĞLU ve yazı işleri müdürü Sayın Metin YAŞAR beyefendiler kampanyaya katılarak destek  verdiklerini belirttiler. Sağlıklı tüm hemşehrilerimizin mutlaka Kan vererek kampanyaya bizzat destek vermelerini isteyerek çalışan ekib’e ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun dediler.Ekip amiri Dr. Günce ÜNVER’den aldığımız bilgilere göre;Ülkemizde ve bölgemizde Kan’a olan talep fazlalığından dolayı her üç ayda bir sağlıklı her vatandaşımızın mutlaka Kan bağışında bulunarak ihtiyaç sahibi kimselerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla Kan bağışında bulunması bir Yurttaşlık görevidir.

Ülkemizde ve bölgemizde Kan’a olan ihtiyaç ise,Trafik kazalarının çokluğu,Doğum ve Kanser gibi vak’aların sıkça tekrarlanması gibi sebeblerden kaynaklandığını yetkililer belirtmişlerdir.Bundan dolayıdırki;Kızılay Kan merkezi de her üç ayda bir giğer yerlerde olduğu gibi,Hadimde de Kan bağışı kampanyasını tekrarlamaktadır.diyerek,mutlaka sağlıklı her vatandaşımız her üç ayda bir Kan bağışında bulunmasının gerekliliğini işaret etmişlerdir.


Kızılay Kan merkezine bağış toplayan ekip Hadim İlçesinde bir gün boyunca 55 ünite kan toplamış olup bu miktarın azlığından söz etmektedirler.Önümüzdeki üç ay sonraki kampanyaya daha fazla kişilerin Kan bağışında bulunmasını talep etmektedirler.Kampanyaya katılarak faydalı bir hizmette bulunan saygıdeğer halkımıza sonsuz teşekkür ederim.İhtiyaç sahibi kimselere hayırlı olsun.

Hatıp.09.04.2012

Tüm Fotoğrafları İzlemek İçin Tıklayınız!!!
Reviewed by Adsız on 09:30 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.