Ziyaretçi Defteri

Sayın Başkan!Sözünde Dur,Gençlerin Sahasını Düzelt

Sayın Başkan!Sözünde Dur,Gençlerin Sahasını Düzelt

21 Aralık 2012 Cuma 09:26
sayin-baskansozunde-durgenclerin-sahasini-duzelt
Korualan(Gezlevi) Kasabası futbol sahasını gördüğüm de,bir eyvah çektim ve dedimki;El ay’a,biz yaya.El Mersin’e gider,biz tersine gidiyoruz diyerek,Taaa! … üç buçuk yıl öncesine doğru yolculuk etme gerekliliğini ve luzumunu hissettim.Çünki;O zaman,sayın başkan İbrahim AKMAZ ve ekibi Halkımıza şöyle bir söz verdi.41 Maddelik el ilanlarında,3 ncü maddesinde aynen şöyle demişler di;unutmuş olabilirler.Hatırlatma babında aynen aktarıyorum.
 (3-FUTBOL SAHASI KULLANILIR HALE GETİRİLECEK.SOYUNMA ODASI TAM TEŞEKKÜLLÜ HALE GELECEK.ÇİMLEME,SEYİRCİLERİN OTURACAĞI YERLERİN DÜZENLENMESİ,AĞAÇ DİKİMİ,YEŞİL SAHA HALİNE GETİRİLMESİ…) Vaadler ve sözler bunlar.Hangisi yerine getirildi?.Hiç birisi.Verdikleri sözlerin yerine getirilmesini bırakın,eski halini bozmayıp olduğu gibi koruyabilseler idi,biz ona dünden razı olacaktık.Yazık ki ne yazık…Utanacak yüz,kızaracak surat lazım.
Ne var futbol sahası içerisinde? Her şey var. Sadece futbol oynamaya müsait zemin ve şartlar yok.Neler yok ki?saymakla bitmez.
Kısaca özetleyecek olur isek; ihmal var,vurdumduymazlık var,beceriksizlik var,yalan var,talan var,sözde durmama var,verilen sözleri yerine getirmeme var,çamur var,taş var,çakıl var,çukur var,hendek var.
İnin önündeki futbol sahası bu şekilde de, Lise’nin yanıbaşındaki saha öyle değil mi? Evet burası da berbat.Eskiden hiç olmazsa,etrafı tel ile çevrili idi,giriş kapısı vardı.Top oynanırken hem zemin düzgün ve hem de Okullarımız öğrencileri ve kasabamız gençleri  topa vurduklarında Topları dışarıya veya dereye gitmezdi.
Şimdi ne oldu?..Dere islah çalışmasını yürüten müteahhit muhafaza tellerini tahrip etmiş,giriş kapılarını sökmüş,randımanlı kullanım imkanı ortadan kalkmıştır.Lisenin arkasında müteahhit işçilerinin yaptığı bir duvarı,bir vatandaşın müdahalesi sebebiyle yıkın burayı,buranın Amiri de benim yetkilisi de benim diyen başkan,bu sahanın tellerini neye düzelttirmedi?.Teslimatı yapılmadan ey müteahhit !Benim Kasaba Okulumun sahasını tahrip ettiğin gibi,aslına döndür,ondan sonra git.Aksi takdirde;itiraz beyanımı,D.S.İ.ne, Özel idareye,Kaymakamlığa,Valiliğe veririm demedi?.(Bir sürü eksiklerle müteahhit çekti gitti)Başkan ile müteahhit arasındaki ilişkiye bir göz atmak gerekir!…))
Korualan Kasabası Okul ve gençleri spor aktiviteleri hususunda bir hayli başarılı ve istekli.Geçtiğimiz yıllarda bunun örneklerini çok gördük.Konya bölgesi Okul ve Öğrencileri arasında dereceye giren Öğrencilerimizle gururlanmıştık.Ey Belediye Başkan ve yöneticileri! Her türlü gereksiz ve luzumsuz harcamaları gözünüzü kırpmadan kararını veriyor ve ödeneğini gerçekleştiriyorsunuz da, Gençlerimizin ve Öğrencilerimizin spor faaliyetlerini sürdürmelerine vesile olacak sahalarımız için neden kılınız kıpırdamıyor? Bilmediğimiz bir sebebi varsa,açıklayın bizlerde öğrenelim.Her önemli hizmet talebine para yok deme alışkanlığınızı burada da mı uyguluyorsunuz yoksa?...
Sizlere bir öneri ve teklif sunayım; Boğaz’a akan su kanalına bir set çekin ve bu suyu gençlerimiz ve Öğrencilerimizin faydalanacağı futbol sahalarına çevirin.Mesele hallolur kanaatindeyim.
Buradan Lisenin Okul aile birliği başkanına,Encümen ve meclis üyelerine,hassaten Belediye başkanına soruyorum!.Bu sahanın düzeltilmesi ile ilgili ne gibi bir girişim başlattınız? Neticesi ne oldu? Ayrı ayrı cevaplarınızı bekliyorum. Halkımızı, Öğrencilerimizi, Gençlerimizi ve Öğrenci velilerini aydınlatmanızı sorumlu ve yetkili kişiler olarak sizlerden talep ediyorum.. Selam ve saygılarımla. Hatıp.04.12.2012 
Sayın Başkan!Sözünde Dur,Gençlerin Sahasını Düzelt Sayın Başkan!Sözünde Dur,Gençlerin Sahasını Düzelt Reviewed by Adsız on 00:53 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.