Ziyaretçi Defteri

Korualan Lisesi Kan Bağışı Kampanyası Düzenliyor

Korualan Lisesi Kan Bağışı Kampanyası Düzenliyor

14 Ocak 2013 Pazartesi 23:45
korualan-lisesi-kan-bagisi-kampanyasi-duzenliyor
Kasabamızda üstün başarılara imza atan,2012-2013 Eğitim yılında mezunlarından 22 Öğrencisini Üniversiye gönderen Korualan Lisesi sağlık hizmetlerine de el atarak Konya Kızılay şubesi kan bağışı toplama kampanyasın da görevli Dr.ve hemşireleri davet ederek Öğrenci ve velilerden kan bağışı yapmaları için öncülük etmiştir.
 

Bu toplanan kanlar hem bağış yapanlar için gerekli ve elzem olduğu kadar,diğer İnsanların acil ihtiyaçlarında hayati önem arzedecektir.Bu nedenlerden dolayı,Korualan Lisesi Müdürlüğü tarafından organize edilerek siz sayın halkımızın bu kampanyaya katılmamızı isteyen ve arzu eden bilim önderlerimizin davetlerine icabet ederek,halkımızın,kendimizin ve evlatlarımızın sağlık ihtiyaçlarına katkıda bulunalım.

Korualan Lisesi tarafından  17 Ocak 2013 Perşembe günü okul binasında kan bağışı kampanyası düzenlenecek. Öğretmenler, öğrenciler, veliler ve köy halkından kan vermek isteyenler Perşembe günü saat 11.00 ile 16.00 arasında Korualan Lisesi binasına gelerek kan verebilirler. 

Korualan Lisesi idaresini, öğretmenlerini  bu anlamlı bağış gününü düzenledikleri için emeği geçenleri yürekten kutlarım.

KAN VERMENİN FAYDALARI:

Kemik iliğinin yağlanmasını önleyip, kan yapımı canlı tutulur.

Verilen kanın yerine, anında vücuttan genç hücreler dolaşımına katıldığı için, bağışçı daha dinç ve canlı olur.

Kandaki yüksek yağ oranı düşer.

Kan bağışı kalp krizi ihtimalini %90 azaltır.

Kan bağışlayan kişide baş ağrısı, stres, yüksek tansiyon, yorgunluk gibi rahatsızlıkların giderilmesinde çok büyük katkısı olur.

Kan bağışçısı her kan verdiğinde:

AIDS , Hepatit B , Hepatit C , Sifiliz

Kan grubu taramasından ücretsiz olarak yararlanmış olur.

Trafik kazasında yaralanan bir kimsenin, kan uyuşmazlığı olan bir bebeğin, kan bulunmazsa ölecek bir hastanın sizin verdiğiniz kanla kurtulmasının, size verdiği manevi duygu ölçüsüzdür. Bağışınız çok insancıl ve onurlu bir davranıştır.Sürekli ve düzenli kan bağışlayanlara:

10 bağışta Bronz Madalya

25 bağışta Gümüş Madalya

35 bağışta Altın Madalya

40 bağışta Plaket verilerek taltif edilir.

Kan bağışında bulunanlara KAN SİGORTA KARTI tahsis edilir. Bu kart gerçekleşmesini arzu etmediğimiz acil kan ihtiyaçlarında size ve soyadınızı taşıyan tüm yakınlarınıza tüm Kızılay Kan Merkezlerinden azami öncelikli kan alma ve sosyal güvencesi olmayanlar için ücretsiz kan temin edilmede kullanılır.

Kan bağışı tecrübeli hekimlerimiz tarafından muayene edilerek gerçekleştirilir.

Korualan Lisesi Kan Bağışı Kampanyası Düzenliyor Korualan Lisesi Kan Bağışı Kampanyası Düzenliyor Reviewed by Adsız on 01:19 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.