Ziyaretçi Defteri

Korualan Lisesinde Kan Bağışı Toplandı

17 Ocak 2013 Perşembe 22:36
korualan-lisesinde-kan-bagisi-toplandi
Bugün Korualan Lisesi Müdürü sayın Tufan ACAR’ın organize ettiği Kan bağışı toplama kampanyası Korualan Lisesi binası içerisinde Kızılay Konya şubesi personelinden Dr. Günce ÜNVER ve ekibi tarafından gönüllü vatandaşlardan Kan bağışı kampanyası kapsamında Kan topladılar.
    Bizzat ziyaretlerinde bulunduğum Korualan Lisesi Müdürü sayın Tufan ACAR ve diğer saygıdeğer Öğretmenlerimiz kampanyaya katılarak destek  verdiklerini belirttiler. Sağlıklı tüm hemşehrilerimizin mutlaka Kan vererek kampanyaya bizzat katılarak destek vermelerini istediler.

   Bu kampanya; Ülkemiz İnsanlarına ve  vatandaşlarımıza hayırlı olsun.Ekip amiri Dr. Günce ÜNVER’den aldığımız bilgilere göre;Ülkemiz de ve bölgemiz de Kan’a olan talep fazlalığından dolayı her üç ayda bir sağlıklı her vatandaşımızın mutlaka Kan bağışında bulunarak ihtiyaç sahibi kimselerin ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla ‘’Kan bağışında bulunması bir Yurttaşlık görevidir’’diyerek Kampanyanın önemini özetlediler.


   Ülkemizde ve bölgemizde Kan’a olan ihtiyaç ise,Trafik kazalarının çokluğu,Doğum ve Kanser gibi vak’aların sıkça tekrarlanması gibi sebeplerden kaynaklandığını yetkililer belirtmişlerdir.Bundan dolayıdır ki;mutlaka sağlıklı her vatandaşımız her üç ayda bir Kan bağışında bulunmasının gerekliliğini işaret etmişlerdir.


   Kızılay Kan merkezine bağış toplayan ekip Korualan Lisesinde bir gün boyunca 30 ünite kan toplamış olup bu miktarın ileriki zamanlar da daha da artacağını umduklarını belirttiler. Önümüzdeki  kampanyaya daha fazla kişilerin Kan bağışında bulunmasını talep etmektedirler.Kampanya ya katılarak faydalı bir hizmette bulunan saygıdeğer halkımıza sonsuz teşekkür ederim.İhtiyaç sahibi kimselere hayırlı olsun.

Hatıp.17.01.2013
Reviewed by Adsız on 11:41 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.