Ziyaretçi Defteri

Kaşınhanın da Celil Biliri Ziyaret

Kaşınhanın da Celil Biliri Ziyaret

08 Mart 2013 Cuma 13:44
kasinhanin-da-celil-biliri-ziyaret
Mümün Çavuşun Torunu,Cel Bayramın oğlu Celil BİLİR’in hayat hikayesi.
 Kasabamız halkından olup şu anda Konya-Kaşınhanı mahallesinde ikamet eden 1958 doğumlu Celil BİLİR;zeki,çalışkan, müteşebbis ve mucit ruhlu bir yaşam sürmektedir.
Babası merhum Bayram BİLİR(Cel Bayram) eşinden ayrılıp Aydın Söke İlçesine yerleşmesinden sonra,Dedesi merhum Mümün çavuş ile birlikte Kaşınhanı beldesine yerleşmiş,İlköğretimini Kaşınhanında tamamladıktan sonra Antalya bölgesindeki Kur’an kurslarında dini eğitimini görmüştür.Hese dayısıyla marangozluk,Osman dayısıyla İstanbul da Oba zücaciye ismiyle zücaciye işi,1983 yılında Kaşınhanı’na dönerek Market,Pancar tarımı,Toptan bakliyat işleri yaptı.
1989 Yılında memurluk imtihanını kazandı ve Kaşınhanı Belediyesi Fen işlerine atandı.Memurluğu dönemi içerisinde sosyal faaliyetlere el atan mucit Celil Çumra Tarım fuarı ve Kon Tv nin Oköy bizim köyümüz proğramlarına konuk olarak çalışma yapmış ve 2009 yılında emekli oldu. 
Kaşınhanı Belediyesinden emekli olan sayın Celil BİLİR,Havuç diyarının vazgeçilmez mahsülü Havuç ile ilgili neler yapılabilir ve nerelerde kullanarak Havuç’un satışında kalıcılık ve süreklilik sağlanabilir düşüncesine girer ve Havuçtan kek ,Ekmek,Tatlı gibi 52 çeşit mamul meydana getirerek Avcan petrolünün yanındaki Restoran da ve yakınına kurduğu Kıl çadır içerisinde cazibeli bir şekilde uygulama başlatmıştır.Bu çalışmaları maddi imkansızlıklar nedeniyle bilahare bırakmak zorunda kalmıştır. 
O Köy Bizim Köyümüz Proğramının gösteriminde yer alan çalışmaları takdire şayan ve çok faydalı olması bakımından yeni mucitlere ilham kaynağı olması dileğiyle Proğram ile ilgili videoların izlenmesini tavsiye ederiz. 
Şimdilerde İnek besiciliği yaparak yeni yaptırdığı odun ve Kömür yakıtlı kalefirörli evinde emekliliğin keyfini çıkarmaktadır.Hatıp.07.03.2013
Kaşınhanın da Celil Biliri Ziyaret Kaşınhanın da Celil Biliri Ziyaret Reviewed by Adsız on 01:56 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.