Ziyaretçi Defteri

23 Nisan Coşku İle Kutlandı

23 Nisan Coşku İle Kutlandı

23 Nisan 2013 Salı 15:37
23-nisan-cosku-ile-kutlandi
23 Nisan Ulusal Eğemenlik ve Çocuk Bayramı Korualan İlköğretim Okulunun önünde büyük bir coşku ve katılım ile kutlandı.
 23 Nisan Çocuk Bayramı için hazırlanan proğrama saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlanıldı.Belediye Başkanı İbrahim AKMAZ’ın Açılış konuşması ile başlayan 
proğramda,Konuşmalar,Şiirler,Oyunlar,Piyes ve Yarışmalar vardı.Tüm Çocuklarımızın Bayramlarını kutlar,proğramda emeği geçen Öğretmen ve Öğrencilerimizi yürekten kutlarım.
23 Nisan 1920, Türk Milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk Halkının Egemenliğini ilân ettiği tarihtir.
Atatürk, 23 Nisan 1924'te '23 Nisan' gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929’da Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiştir ve 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır.
1979'da, yine ilk olarak altı ülkenin katılmasıyla uluslararası boyuta taşıdığımız bu millî bayramımıza, ortalama olarak her yıl kırkın üzerinde ülkeden gelen ve Türk çocuklarının misafiri olan yabancı ülke çocukları da katılmaktadır. Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir.
Türk milletinin gönlünde, onun bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olarak en önemli yeri işgâl eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl yurdumuzda ve yurtdışındaki temsilciliklerimizde, bütün kurumlarımızda, okullarımızda ve her evde çeşitli etkinliklerle kutlanarak millî birliğimizin kenetlenmiş ifadesini temsil etmektedir.


Büyük Önder Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisanlar’ı çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti’nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir.Milletimize ve bütün çocuklara kutlu olsun.Hatıp.23 Nisan 2013

ÇOCUK BAYRAMI

Gelin çocuklar gelin!
Bayramımız var bugün.
23 Nisan için,
Kuralım şenlik, düğün…

                                      El ele tutuşarak,
                                      Şarkılar söyleyelim,
                                       Ellerimizde bayrak,
                                       Sokak sokak gezelim.

Çocuklarıyız, yarının
Büyük insanlarıyız,
Üstünde bu vatanın
Hür, mesut ve kaygısız
Daima yaşayacağız.
                                                       Ali Püsküllüoğlu
23 Nisan Coşku İle Kutlandı 23 Nisan Coşku İle Kutlandı Reviewed by Adsız on 17:36 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.