Ziyaretçi Defteri

Korualan Kasabası Beyaza büründü

Korualan Kasabası Beyaza büründü

22 Nisan 2013 Pazartesi 13:25
korualan-kasabasi-beyaza-burundu
Korualan (Gezlevi) Kıştan kurtulup baharı yaşamaya alışırken rengârenk Çiçeklerinin üzerine lapa lapa Kar yağdı.

Bu gün 22 Nisan 13 Pazartesi. Baharın tam ortasındayız.Kış geride kaldı.Karların erimeye başlaması ile birlikte önce Kardelen Çiçekleri,arkasından sarı ve mor Çiğdem Çiçekleri,sonrasında da Badem ve Kaysılar,Kiraz,Elma,Armut ve Kır Çiçekleri açtı.Her taraf rengarenk sarılı kırmızılı,morlu beyazlı çiçekler ve etrafa salgıladıkları misk-i anber misali kokuları İnsanımızın içini rahatlatıyor.
Bahar ile birlikte bir canlılık ve tazelik hakim olmuş her yere.Doğa tazeleniyor,Nebatat canlanıyor,Hayvanlar yavruları ile birlikte cıvıldaşıyor,Koyun ve Keçiler Oğlak ve Kuzuları ile meleşerek koklaşıyor.
Hülâsa:Kış geride kaldı.Bahar geldi.Her taraf yeşile büründü derken;22 Nisan 13 Pazartesi sabahı gözümüzü açtığımızda,sanki Kış geri gelmiş ve hertaraf bembeyaz olmuştu.Ağaçlar ve Çiçeklerinin üzerine Kar beyaz örtüsünü sermişti.


Her şeyin hayırlısını dilemek biz İnsanların bir görevidir.Bu itibarla;tam Meyveye durmuş ve durmak üzere Çiçek açan Kiraz,Elma,Erik,Armut Ağaçlarımızın meyvelerine İnşallah bir zarar gelmez.Hava soğuk ve dona çekerek üşütmez.Hz. Allah bu Kar yağışını âfete değil,berekete döndürsün.Çiftçilerimiz için bereketli bir yıl eylesin.
İşte bu güzel Kar manzaralarını,Gezlevinin görüntülerini sizler için fotoğrafladım.İyi seyirler.Hatıp.22 Nisan 2013
Korualan Kasabası Beyaza büründü Korualan Kasabası Beyaza büründü Reviewed by Adsız on 17:39 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.