Ziyaretçi Defteri

O Köy Benim Köyüm,Gezlevi

O Köy Benim Köyüm,Gezlevi

29 Nisan 2013 Pazartesi 23:09
o-koy-benim-koyumgezlevi
Torosların eteklerinde,Tâ uzaklarda bir Köy var,O Köy benim Köyüm Gezlevi’dir.
 Mevlana diyarı Konya İlinin Hadim İlçesinin şirin Beldesi Korualan(Gezlevi)Torosların eteğinde sosyal,kültürel zenginlikler ile dolu güzel bir yerleşim yeridir.Bahar ayının gelmesiyle birlikte güzelliğine bir kat daha güzellik eklenmiştir.
Geniş bir yerleşim alanına sahip olması hasebiyle,Korualan Kasabasına hoş geldiniz levhası ile başlayan yerleşim yerleri sırasıyla;Belen Mahallesi,orta kenarında Hıdırlık Mahallesi,Kuzey doğusunu çevreleyen mahallenin adını da aldığı Kayaönü Taşı’nın önünde serâpa hizalı evlerden müteşekkil Kayaönü Mahallesi’ne varıp Kasabayı çıkıncaya kadar uzunca Yol kenarları,Mahallelerin ortasındaki ekim alanı araziler ve derli toplu güzel bir yerleşim yeri olan Gezlevi.
Kış aylarında yerleşim yerindeki ve Çevresindeki Orman Ağaçlarının üzerlerini örten beyaz gelinlikli Kar görüntülerinin yer aldığı güzel Köyüm,Gezlevi
Sonbahar da ise;Dağlarındaki ve Bağlarındaki türlü ağaç türleriyle birlikte Kiraz ağaçlarının sarararak kızıllaştığı rengarenk güzelliklere sahip o Köy,Gezlevi.
Kardelenler ile başlayıp Çiğdemler ile devam eden ve Çiçek kervanına kır Çiçeklerinide ekleyen güzelim Köy,benim Köyüm Gezlevi.


Üç Mahallesindeki Merkez Camisi ve üç tane Mescit’ten Semaya yükselen Ezân-ı Muhammedi sadalarıyla her bir karışı inleyen ve manevi iklimi bünyesinde toplayan Nurâni Köy benim Köyüm,Gezlevi..
Mezkur hasletleri bünyesinde barındıran ve bu değerlere Bahar güzelliği olan yeşillik ve Çiçekleri de katan güzelmi güzel O Köy benim Köyüm,Gezlevi.
Bu nedenle gurbetteki siz hemşehrilerime ve diğer değerli dostlarımıza bu güzellikleri aktarabilmek için bu gün Pazartesi gününde Korualan(Gezlevi)nin görüntülerine dair Fotoğraflar topladım.İyi seyirler.Hatıp.29.04.2013
O Köy Benim Köyüm,Gezlevi O Köy Benim Köyüm,Gezlevi Reviewed by Adsız on 17:46 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.