Ziyaretçi Defteri

Torosların Gezgnleri Eğrigöl'de

Torosların Gezgnleri Eğrigöl'de

28 Nisan 2013 Pazar 09:28
toroslarin-gezgnleri-egrigolde
Geçen Yıl olduğu gibi bu yılda Torosların Gezginleri gurubu olarak geleneksel hale getirdiğimiz Eğrigöl Bahar gezimizi yaptık.
 Korualan(Gezlevi) den Sabah 05.00 de hareket ederek Söğüt Kasabası’nın ikamet ettiği Perşembe Yaylası,Küçük Hisarlık Yaylası’nı takip ederek Mıhlı Oluk ve Payallar Yaylasına ulaştık.Sabah kahvaltımızı burada yaptık.Buraya kadar devam eden Yoldaki sıkıntılı yerlerin Fotoğraflarını ve Payallar Yaylasından birkaç Fotoğraf aldıktan sonra,Yola koyulduk.13 Km yaya olarak yürüdükten sonra Torosların zirvesinde masvavi bir su tabakasıyla karşılaştık.İşte burası,özlemle beklediğimiz ve bütün zorluklara göğüs gererek ulaşmak istediğimiz ve görüntülerini siz sayın izleyenlerime ulaştırmayı hedeflediğim Eğrigöl idi.
Geçen Yıl kalabalık bir arkadaş gurubu ile Eğrigöle geldiğimiz 13 Mayıs 2012 Tarihinde Eğrigölün üzeri Buz ve kar ile kaplı idi,bu Yıl ise her tarafı açık ve masmavi berrak idi.Geçen Yıl ile bu Yılın hava şartlarının farklılığını siz kıyaslayın.
Geziye;Hasan SAYIN,Ümmühan Sayın,Yakup Çetin,Mehmet Öztaş ve ben Halil Şimşek katıldım.Gezi proğramlarımızın yoğunluğu ve çakışmasıyla diğer Gezgin arkadaş gurubumuzun fertleri başka yerlere giderek katılamadı.Bunlardan birisi sayın Hüseyin Dumru kardeşimiz ve başka bir arkadaşı ile birlikte Motorsiklet ile başka güzergahtan gelmiş olup Eğrigöl’de karşılaşarak ayak üstü sohbet ettik.
Eğrigöle geldik,hedef gerçekleşti.Şimdi sırada çevrenin güzel manzaralarını,rengarenk birbirinden güzel Çiçeklerin görüntülerini Fotoğraflamaya geldi.Ve dediğimiz gibi oldu,her bir arkadaşımız Çiçekler ile sohbete koyularak güzelliklerini kayıt ederek sizlere ulaştırmanın heyecanını yaşamaya başladı.
Yediğimiz,içtiklerimiz bizlerin olsun,Eğrigöl’den derç ettiğim Fotoğraflar sizlerin olsun.Gezimizin arkadaşlara,sizlere hayırlar getirmesini diler,tüm arkadaşlarıma,sizlere selam ve sagılar dilerim.Hatıp.27.04.2013
Torosların Gezgnleri Eğrigöl'de Torosların Gezgnleri Eğrigöl'de Reviewed by Adsız on 17:29 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.