Ziyaretçi Defteri

Belen Mescidi Tamir Edildi

Belen Mescidi Tamir Edildi

01 Mayıs 2013 Çarşamba 13:53
belen-mescidi-tamir-edildi
Korualan Kasabasının Belen Mescidi ahşap kısmı kaldırılarak beton atıldı
 Korualan Kasabası üç Mahalleden oluşup,üç Mescid ve bir de merkez Camisi olan takriben 2000 nüfuslu,Hadim İlçesine 17 Km.Bozkır İlçesine 30 Km. mesafede şirin bir yerleşim yeridir.
Belen Mahallesi Yıllar önce o günün imkanları ile yapılmış ve bu güne kadar Mahalle sakinlerinin ibadet etme görevlerini yerine getirmiştir.Önce yapıp bu güne kadar gelmesine sebep olanlardan Allah razı olsun.
Ancak;Aradan geçen uzun yıllar Mescidi yıpratmış,bazı ihtiyaçlara cevap veremez hale getirmiş,yeni gelen İmam Hüseyin ÇAKMAK ile birlikte Bayram YEŞİL'İn öncülüğünde diğer cemaatın da yardımları ile bu tamirat girişimine başlanılmıştır.
Mahalle İmamı ve cemaatın ortak görüş ve düşünceleri şöyle;Halkımız böyle destek verip bedenen de çalıştıktan sonra Mescidin çatı ve tavanınıda yaparız diyorlar.Ve Mescidin beton atma işine Kasabamız halkından kalabalık bir cemaat  gurubu katıldı.Bu arada çalışmaya katılanların yemek ihtiyaçları da düşünülerek bir kurban kesildi ve etiyle etli pilav yapılarak çalışanlara ikram edildi.Önder olanlara,maddi ve manevi yardımda bulunan Müslümanlardan Allah razı olsun.Bu yardımları vesilesiyle amel defterlerine geçecek sevaplarını bol etsin.Hatıp.1 Mayıs 2013.
Belen Mescidi Tamir Edildi Belen Mescidi Tamir Edildi Reviewed by Adsız on 17:48 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.