Ziyaretçi Defteri

Bağbaşı(Eğiste)Kasabası Şenliği

Bağbaşı(Eğiste)Kasabası Şenliği

24 Haziran 2013 Pazartesi 18:22
bagbasiegistekasabasi-senligi
Bağbaşı(Eğitse) Kasabası 3.Sıla-i rahim şenliği 23 Haziran 2013 Pazar günü Akçaalan mevkiinde büyük bir coşku ile kutlandı.
 Bağbaşı(Eğitse)Kasabası 3.Sıla-i rahim şenliği Üçel,Özgüller,Beşel Alüminyum firmalarının sponsorlunda Bağbaşı Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenerek büyük bir katılım ile Akçaalan mevkiinde toplanılarak coşku ile kutlandı.

Bağbaşı Belediyesi 3.Sıla-i rahim Şenliğine Akparti Konya Milletvekili sayın Hüseyin ÜZÜLMEZ,Akparti Konya İl Başkanı sayın Ahmet SORGUN,Akparti Hadim İlçe Başkanı sayın Saffet DURAN ve İl,İlçe parti yöneticileri,Hadim Belediye Başkanı sayın Ahmet HADİMİOĞLU,Belde Başkanları,Hadim Müftüsü sayın Ahmet DEMİREL,Hadim Devlet hastanesi Baş hekimi Uzman Dr.sayın Seyit  UYAR,Konya Beyhekim hastanesi Başhekimi sayın Uzman Dr.Gökhan DARILMAZ ve ayrıca Sıla ve gurbetteki Eğitseliler,çevre Köy ve Kasabalardan davetli misafirler katılarak Şenliğe şenlik ve neşe kattılar.
Şenlik;Şehitlerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Belediye Başkanı sayın Mehmet ÇETİNER’in açılış konuşması yapması ile başlamış oldu.
Bir taraftan müzik proğramı devam ederek katılımcılara Ahmet ÖZDEMİR ve Kamil ABALIOĞLU ve diğerleri tarafından müzik ziyafeti sunuldu.Bu sunum İlahi gurubunun söylediği İlahiler ile taçlandırılarak keyifli bir vaktin geçmesine vesile olundu.Piyes ve Sihirbaz gösterileri ile de dinleme ve seyir tatlandırıldı.


Diğer taraftan Selçuklu Yemekleri organizasyonu tarafından Konya usulü yemekler saat dokuzdan itibaren başlayıp saat 15.00 e kadar ikramlar devam etti.
Ardıç Ağaçlarının arasında ve altlarında dinlenerek geçen şenlik hediye çekilişinin ardından sonlandırıldı.
Şenliğin düzenlenmesinde emeği geçen Belediye Başkanı  sayın Mehmet ÇETİNER ve ekibine,Sponsor firmalara,maddi ve manevi emeği geçen tüm ilgililere teşekkür ederim.Hatıp.24.06.2013 
Bağbaşı(Eğiste)Kasabası Şenliği Bağbaşı(Eğiste)Kasabası Şenliği Reviewed by Adsız on 10:49 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.