Ziyaretçi Defteri

Dedemli 4.Sıla-i Rahim Şenliği

Dedemli 4.Sıla-i Rahim Şenliği

08 Temmuz 2013 Pazartesi 22:23
dedemli-4sila-i-rahim-senligi
07 Temmuz 2013 Pazar günü Yağlıpınar Yaylasında Dedemli Kasabası 4.Sıla-ı Rahim Şenliği düzenlendi.
 Dedemli Kasabasının 4. Sıla-i Rahim Şenliğine genel olarak sayın Belediye Başkanı Ali UÇAR,hassaten ve özellikle ;www.dedemlininsesi.com Sitesinin admini sayın Ramazan BİLGİLİ kardeşimin nazik daveti üzere Şenliğe katıldım.
Şenlik alanında Ramazan BİLGİLİ kardeşimin yanı sıra,Bozkır dan iştirak eden www.siristat.com Sitesinin admini sayın Yakup ÇETİN ve ayrıca Kuşca Köyünden gezgin arkadaşımız sayın Mehmet Ali PALABIYIK kardeşimiz ile bir arada bulunmanın mutluluğunu yaşadım.
Şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile Başkan Ali UÇAR’ın açılış konuşması yapmasının ardından Şenlik resmen başlamış oldu.
Dedemli Kasabası 4.Sıla-i Rahim Şenliğinin düzenlendiği Yağlıpınar Yaylasının müsait oluşu, Sayın Belediye Başkanının özel ilgi ve alakası,Tertip komitesinin geniş bir proğram ile bu Şenliği hazırlamış olması ve bu güzel ortamda dopdolu proğramın uygulanacağını bilen Dedemlili ve çevre Köy ve Kasabalardan iştirak eden kalabalık halkımızın katılımı ile artı bir katma değer kazandırarak bol bol eğlenildi ve hoşca vakit geçirildi.
Herdem ve Vuslat İlahi gurublarının  seslendirdiği İlahiler cidden mükemmel idi. Konyalı Eda ve Ankara’lı Yasin’in söylediği müzikler ile herkes coştu. Gurup kaşıks’ın gösterileri tüm katılımcıların beğenisini topladı.Gurup Türkü ayrı bir coşku kattı.Alanya Halk oyunları yakın komşu ilçemiz den oluşu ayrı bir sıcaklık kattı.Tiyatro ve Halk dansları ile havadan havaya girildi.


Yöreye has yazıp söylediği şiirleri ve esprili sözleri ile sunuculuk yapan ve bu Yıl Dedemli 4.Sıla-i Rahim Şenliğinin organizasyonunu üstlenen sayın  Ahmet AKÇIRAHAN beyefendinin proğram boyu şen şakrak proğramı yönetmesi Şenliğe Bal kaymak tadı katarak tatlandırdı.
Başta sayın Belediye Başkanı Ali UÇAR beye,maddi ve manevi emeği geçen tüm emektarlara ayrı ayrı teşekkür eder,Ülkemize,Bölgemize ve İnsanlarımıza hayırlar getirmesini dilerim.Hatıp.07.07.2013
Dedemli 4.Sıla-i Rahim Şenliği Dedemli 4.Sıla-i Rahim Şenliği Reviewed by Adsız on 11:07 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.