Ziyaretçi Defteri

İlme hizmet ve Öğrencilere yardım derneğinin Kermesi

İlme hizmet ve Öğrencilere yardım derneğinin Kermesi

04 Temmuz 2013 Perşembe 11:55
-ilme-hizmet-ve-ogrencilere-yardim-derneginin-kermesi
İlme hizmet ve Öğrencilere Yardım derneğinin düzenlemiş olduğu Kermes, Hadim halkı tarafından büyük ilgi ile karşılandı..
Hadim İlçesinde faaliyet gösteren İlme hizmet ve Öğrencilere yardım derneği Hadimli Vatandaşların ihtiyaçlarını gidermek ve dolayısı ile Yurt bünyesindeki Öğrencilere yardım imkanlarını genişleterek daha fazla yardım yapabilmek amacıyla Hadim kapalı Pazar yerinde 28 Haziran 2013 ila 03 Temmuz 2013 Tarihleri arasında Kermes düzenledi.
Kermes;İstiklal marşının okunması,Kur’an-ı Kerim tilaveti,Çocuk evinin   gösterisi, Konuşmalar,Dua ve Kurdele kesimi ile başlamış oldu.
Hadim Kapalı Pazar yerindeki Kermes te,tabir caizse İğneden İpliğe vatandaşlar için lazım olan her türlü ihtiyaç maddesi mevcut idi.Kermesin genel koordinatörü sayın Mehmet ÇELİK,Kasiyer:İsmail UĞURLU,Yemek reyonu:Tevfik YILDIZ,Giyim reyonu:M.Ali AKTAŞ,Sebze reyonu:Ali Osman SELÇUKLU  hocalarımızın hizmet ve idaresinde devam etti.Başarılı bir çalışma yapıldığı her yönüyle bariz bir şekilde kendini gösterdi ve hissettirdi.Kermese açılışında ;Hadim Belediye Başkanı sayın Ahmet HADİMİOĞLU,Ak parti İlçe Başkanı sayın Saffet DURAN,Hadim Milli Eğitim Müdürü sayın Hüseyin AKYOL,Hadim İlçe Müftüsü sayın Ahmet DEMİREL,İlçe Vaizi sayın Ahmet YILMAZ ,Merkez Cami Müezzini sayın Yüksel AKALIN katılarak şeref verdiler.
Kermes açılış proğramının sunucusu Ali Osman SELÇUK tarafından yapılan ve kermesin amaç ve gayesini özetleyen mânidar takdim konuşması şu şekilde:
Kıymetli misafirlerimiz
Hadimimizde uzun zamandır Erkek ve Kız Öğrencilerimizin Eğitimi sahasındaki hizmetlerini artırarak devam ettiren Hadim İlme hizmet ve Öğrencilere yardım derneğimiz bu çalışmalarını hızla devam ettirmekte dir.Emanete ehil,İlim ve hizmet aşığı, kökü ezelde,dalları ebede uzanan bir mefkureye sahip madde ile mana dengesini kurmuş bir gençliğe ihtiyaç, artık gün gibi âşikardır.İşte bu evsafta bir gençliği şimdiye kadar olduğu gibi,şimdiden sonrada yetiştirip dünyanın istikbaline hediye etmek hedefimizdir.
Bir asra yaklaşan zamandan beri bu hizmetlerin kurak gönüllere âb-ı hayat olduğuna, gönül alemimizi imar eden bu hizmetlerin bânisinin gönüllerin solduğu bir devirde bahçivan olduğuna, döktüğü göz yaşlarının ve gönlünden ihlasla akıttığı bir nur selinin cehaleti târumar edecek bir hizmet tufanı olduğuna, artık bu necip millet,hatta tüm ümmet şahittir.
Derdimiz,Ebu Said Muhammed el Hadimi hazretlerinin’’Kamil odurki;koya her yerde bir eser,Eseri olmayanın yerinde yeller eser’’cümlesinde ifade ettiği gibi eser bırakmak, Gayemiz;sadece Mevlamızın rızasıdır.
Bu gayeye mâtuf çalışmalarımızın bir parçası olan şu kermesimize uzaktan ve yakından iştiraklerinizden dolayı hepinize sahsım ve yönetim kurulu adına tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

Öncelikle;Dernek idare heyetine,Kermes hizmetlerinde emeği geçen tüm emektarlara,Kermese katılımları ile maddi ve manevi destek veren Amir,Memur,ve Halkımıza teşekkür eder,Ülkemize,Bölgemize ve İnsanlarımıza hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim.Hatıp.04.07.2013

İlme hizmet ve Öğrencilere yardım derneğinin Kermesi İlme hizmet ve Öğrencilere yardım derneğinin Kermesi Reviewed by Adsız on 11:05 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.