Ziyaretçi Defteri

GEZLEVİ’DE İZ BIRAKAN ÖĞRETMENLERDEN

Korualan(Gezlevi) halkının eğitim durumu %100 civarında dır.Hüseyin KAHRAMAN hoca efendi yüzlerce Öğretmenden bir tanesidir. Okumak bir ayrıcalıktır. Okutmak,eser ve iz bırakmak daha da özel bir ayrıcalıktır.Usta sanatıyla,amele işiyle,amir idaresiyle,yazar kitap ve makaleleriyle, ileriye dönük mazide müsbet veya menfi hatırlanacak izler bırakırlar.
Hepimizin Okul yıllarımızda okuduğumuz öğretmenlerimizi hafızamızın bir yerinde unutmamak üzere yerleştiririz. Kimisini efendilik ve sevecenliği ile, kimisini güzel sesi ve kulaklarımızı çınlatan türkü nağmeleri ile hatırlarken;kimisini de sertliği ve berbat dayak ziyafeti ile hatırlarız.
Böylece; Öğretmen okuttuğu okulunu,Okuldaki öğrencilerini ve hizmet verdiği köyü asla unutmaz.Öğrenci de Öğretmeninin kendisine emek karşılığı bilgi tohumlarının ekiliş ve yerleştirme safhalarını unutamaz.
İşte bugün sizlere özel bir eğitimciden yani bizleri ve köyümüz Gezlevi’yi asla unutmayan ve unutamayacak olan Hüseyin KAHRAMAN hocadan bahsedeceğim. Hüseyin hoca Aslen Sinop Durağan İlçesinden olup,evli,ikisi erkek ikisi kız olmak üzere dört çocuk babasıdır.İlk eşi 21.08.2012 yılı oruç bayramının üçüncü günü hakkın rahmetine kavuşmuştur.Merhumeye Allah’tan rahmet,geride bıraktıklarına sabr-ı Cemil dilerim.Şu an ikinci evliliğini yapmış yaşamına devam ediyor.
Gezlevi Köyüne 1965 yılında gelerek İlköğretim okulunda 1965-1967 Eğitim ve öğretim döneminde iki yıl görev yapmış,ilk yıl Öğretmen ikinci yıl ise Müdürlük görevinde bulunmuştur.1966 yılında Gezlevi de dünyaya gelen ilk oğlu Basri KAHRAMAN dört aylık iken vefat etmiş ve Gezlevi köyü yeni mezarlığınaa defnedilmiştir.1967 yılı 15 Mayıs tarihinde vatani görevini ifa etmek üzere Gezlevi’den ayrılmıştır.Oğlunun kabrini bilahere Eğitmen Ramazan SAKARYA yaptırmıştır.

Böylece; Hüseyin hoca efendi Gezlevi köyünün,İnsanlarının ve öğrencilerinin sevgisine birde biricik ilk evlatlarını Gezlevi de bırakmaları eklenince Gezleviye sevgi ve bağlılığı devam edegelmiştir.

Yıllar geçmesine rağmen Hüseyin hocanın bu bağlılığına yılların unutturamadığı ve hâla hatırlamaya devam ettiği bazı kişiler şöyledir; Mehmet AKYILDIZ (Molla Mehmet efendi hoca)Eğitmen Ramazan SAKARYA,Ali DUMAN(Kel Ali)ve oğlu Mustafa DUMAN(Duman Çavuş),Cafer DURMAZER(Cafar),Bekir TEKE( Bekir Çavuş),İsmail GÜVEN(Soylu İsmail)Durmuş ÖZBEY(Koreli Durmuş),İsmail ÇATAK(Hatıca İsmail) v.s. Gezlevi’nin ileri gelen eşraf kişilerinden bazılarıdır.
Gezlevi’de öğretmen olarak görev yapan Hüseyin Kahraman hoca efendiye ve değerli eşine Gezlevi Köyü adına selam ve saygılarımızı iletir,hanemizde ağırlamak üzere davet ederiz.Hatıp.26.10.2013

   TÜM FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ!!!

GEZLEVİ’DE İZ BIRAKAN ÖĞRETMENLERDEN GEZLEVİ’DE İZ BIRAKAN ÖĞRETMENLERDEN Reviewed by Adsız on 04:45 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.