Ziyaretçi Defteri

Hadim Akgençlik Karaman’da

03 Kasım 2013 Pazar günü Hadim Akparti Gençlik Kolları Başkanı sayın Mehmet DEMİR’in başkanlığında Karaman İline gezi düzenlendi.

Karaman Belediye Başkanı sayın Kamil UĞURLU beyin nazik daveti üzerine Hadim Akgençlik 03 Kasım 2013 Pazar günü sabah saat dokuz civarında Hadim Akparti İlçe Teşkilatı binasının önünden 60 kadar Akgençler belediye otobüsü ile hareket ederek saat on civarında Karaman İl sınırlarına ulaştı.
Burada;Karaman kültür hizmetlerinde görevli sayın Hakan POLAT bey büyük bir nezaketle karşılayarak Karaman İl kültür varlıklarından;(Karaman Kalesi,Kızlar Türbesi ve Hamamı,Aktekke Camii ve Hz.Mevlana’nın annesi Nefise Sultan’ın Türbesi,Karaman kent müzesi,Hatûniye medresesi ve Pir-i Reis sergisi,Tartanzade konağı,Hürrem dayı evi,Taşkale Manazon kalesi,Taşkale Tahıl ambarları,Taşkale İncesu mağaraları)na doğru ziyaret etmek üzere bizlere rehberlik etti.
Öğle yemeğini Karaman Belediyesinin 5 nci katındaki yemekhanesinde yedikten sonra Karaman Akparti İl binasındaki Gençlik kolları salonunda çay molası verildi.Bu arada;Karaman İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Cemal DİNÇAY ile yerel yönetimler le alakalı söyleşide bulunan Hadim Ak Gençlik.İl başkanı Kerim DERELİNİN de selamlama konuşmasından sonra Söz alan AK parti Gençlik Kolları Başkanı Mehmet DEMİR sizlere HZ hadimin Selamını getirdim.Sizlere Hadim de ki Ak gönüllerin selamını getirdim.diyerek söze başlayan demir. ‘’O kadar güzel eserler varki tarihten,inanın Atalarımızdan bizlere intikal eden nâdide eserlerin her bir köşesinde ayrı bir duygulanıyoruz.Ve şuda bi gerçek ki; bu eserlere hakkettiği değerlerinin Ak belediyecilikle verildiği ortadadır.
Dikkatimizi çeken en güzel modern eserlerden biriside Karaman Belediyesinin Çalışma binasının düzenidir.Herkes belediyenin 1. katında bütün işlemlerini yaptırabiliyor.Engelli ve Yaşlılar için çok  güzel düşünülmüş bir sisteme sahip.Akparti İl teşkilatını Hadime davet eden Demir;şöyle devam etti:’’Öncelikle bize böyle bir organizasyonu yapmamızda Emeği olan Akparti İlçe Başkanımız sayın Saffet DURAN ve Hadim Belediye başkanımız Sayın Ahmet HADİMİOĞLU'na teşekkürlerimi bir borç bilirim.Karamanda Tarihin kokusunu almak, ecdadımızı yad etmek adına mükemmel eserler bulunuyor.Bu eserlerin tanıtımını Karaman olarak en güzel şekilde ortaya koyan ve bizleri Karaman’a davet ederek bu güzel ve tatlı anıları yaşatan Belediye Başkanı sayın Kamil UĞURLU beye hassaten teşekkür eder,Başarılar dilerim.’’dedi..
Karaman ve Hadim Akgençler ve Akgönüller karşılıklı samimi vedalaşmadan sonra Karaman dan ayrılarak yola çıktık.Gezi ve ziyaretimiz çok hoş ve güzel geçti.İleriki bir tarih de başka geziler de buluşmak ve görüşmek üzere hoşça kalın.

Gezi esnasındaki şahit olduğum kültür varlıklarının görüntülerini sizler için fotoğrafladım.Umarım beğenirsiniz.İyi seyirler. Hatıp.04.11.2013 

   TÜM FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ!!!


Hadim Akgençlik Karaman’da Hadim Akgençlik Karaman’da Reviewed by Adsız on 13:30 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.