Ziyaretçi Defteri

Korualan(Gezlevi) Güncesinden Seçmeler

29 Kasım 2013 Cuma günü www.siristat.com admini sayın Yakup Çetin ve muhtereme Annesi Ayşe Çetin hanımefendiyi ailecek ziyaret ettim.Ziyaretimiz sırasında dostlarımdan sayın Hüseyin Dumru bey ailecek katıldılar.Bozkır ve Ülke gündemi hakkında uzunca sohbet ettik.Kendilerine teşekkür ederim.
30 Kasım 2013 Cumartesi akşamüzeri Cellobası ve Arpalık yaylalarında bulunan Topal namıyla meşhur Mustafa Güneş ile Vezir çoban(Hüseyin Kaba)yı arkadaşlarımızdan Sert Ramazan ve sert hasan ile birlikte ziyaret ettik.

01 Aralık 2013 Pazar günü Kasabamız halkından Fahriye Tarhan halamın ziyaretinde bulunarak hayır dualarını  aldım. Allah cümlemize yaşlılarımızın duasını nasip etsin.Oğlu İsmail ve kızı Fatma hanıma annelerine karşı yaptıkları hizmetlerinin sevabını bereketlendirsin.
Yine aynı gün içerisinde emekli Tahsildar küçük Hasan Budak evinin önüne kazan kurdurarak Aşûre pişirtti ve çevredeki komşularına dağıttırdı.Allah kabul etsin.

İsmail Çatak amcamız yağan yağmurun ardından gönene gelen Toprağa bazı yeyecek maddelerini ekmek için evinin önünde eşi Selvi ablam ile birlikte çalışma yaparlarken selam verip kolay gelsin dileklerinde bulundum.Evinin içine davet ederek onlar yorgunluk,ben ise ziyaret çayı içtim.Allah ikramlarını kabul etsin.

Kasabamız halkından Keziban Yanar (Mahmut Keziban)ın kızı Sümeyye hanım ve damadı Hüseyin bey izin ve tatillerini bitirerek Karaman’a döndüler.Kendilerine hayırlı yolculuklar dilerim.
Veysel Güder ve Ali Uysal ustalar kendilerine has yapı tekniği uygulayarak Süleyman Bircanın evinin yapımını bitirmek üzereler.Ustalarımıza kolay gelsin,İnşaatta ziyaret ettiğimiz Ehliman ablaya ve evlatlarına Allah güle güle hayırlısından oturmak nasip etsin.

Hasan Hüseyin Tarçın amcaya hasta ziyaretinde bulundum Ümmü Hala ve kendisi karşılarına sevgili Peygamberimizin veda hutbesi Levhasını almışlar içindeki uyarıları hem okuyorlar ve hemde hallerine şükrederek Peygamberimizden şefaat diliyorlar.Ziyaretlerinde bulunmam hasebiyle de bana bol bol dua ettiler.Allah kendisine acil şifalar versin.

Bu Pazar günü son olarak Berber Hatice kızı ve komşuları ile beraber kışlık yufka ekmek yapıyorlardı,kolay gelsin dileklerimi ilettim.Mis gibi tüten yağlı ekmekten ikram ettiler,onu da geçmişlerinin ruhuna hediye ederek afiyetle yedim.Allah kolaylık ve bereket versin.
Kuşadasından Baba ocağına iş ve ziyaret için gelen Adaşım Halil Acar ile birlikte sucu Mehmet amcayı ziyaret ettik.Kendisinin sağlığı ve neşesi gayet güzel.Allah bu güzelliği daim etsin.

Gezlevide üç günlük hareket bunlardan ibaret.İnşallah ileriki günlerde diğer köylülerimin ziyaretinde bulunarak sizleri haberdar ederim.İyi seyirler.Hatıp.01.12.2013
    

   Tüm Fotoğraflar İçin Tıklayınız!!!

Korualan(Gezlevi) Güncesinden Seçmeler Korualan(Gezlevi) Güncesinden Seçmeler Reviewed by Adsız on 11:32 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.