Ziyaretçi Defteri

NEDEN MUHTAR ADAYI OLDUM ?..

Büyük Şehir yasası kapsamında 30 Mart 2014 Tarihinden sonra diğer Beldeler de olduğu gibi, Korualan kasabası da Hadim İlçesinin mahallesi oluyor. Bu tarihten itibaren Korualan kasabası değil,Korualan mahallesi diyeceğiz.Başka bir ifadeyle Kasaba’lı değil,Kaza’lı olacağız.
Hal böyle olunca;29 Mart 2014 yerel yönetim seçimlerinde Korualan’a Belediye başkanı değil,mahalle Muhtarı seçeceğiz.Büyük Şehir yasası ile birlikte başkanlık seçimi yok,başkanda yok.
Fakat!.. Korualan; olduğu gibi yerinde, İnsanları yerinde, Yolları, sokakları, ihtiyaç ve sorunları yerinde devam edecek. Bu ihtiyaç ve sorunları; Hadim İlçe merkezine , Konya büyük Şehir Belediye başkan ve idaresine,ilgili Devlet dairelerine iletecek ve irtibat kurarak ihtiyaç ve sorunların giderilmesi yönünde ilgi ve alakadar olacak kişi bundan böyle Muhtar olacaktır.
Bu Muhtar; mutlaka bilgili,ilkeli,becerikli,iradeli ve çalışkan sıfatlarına haiz bir kişi olması lazımdır.Aksi takdirde ;Bilgisiz,ilkesiz,beceriksiz,iradesiz,kendi iş ve telâşe lerinin esiri ve kölesi olan birisi olur ise;her türlü ihtiyaç ve sorun yerinde sayarak duracaktır.Bu da Halkımızın sıkıntılarına,mahallemizin geri kalmışlığına sebebiyet verecektir.

Mezkur sebep ve nedenlerden dolayıdır ki; Ben Halil ŞİMŞEK Korualan mahallesi Muhtar adayı olduğumu tüm halkımızın hoşgörüsüne sığınarak ilan ediyorum.Mahallemiz Korualan’ın güzelliği,halkımızın refahı için Muhtar adayı olmak benden.Tercih,onay ve evet demek siz saygıdeğer halkımızdandır.Takdir yüce Rabbim’indir.
Bakınız tevekkül ve inanç ile alakalı Erzurumlu İbrahim Hakkı hazretleri ne güzel söylemiş:

"Hak, serleri hayr eyler,
Zannetme ki gayr eyler,
Ârif âni seyr eyler,
Mevlâ görelim n'eyler,
N'eylerse, güzel eyler...

Sen Hakk'a tevekkül kil
Tefvîz et ve râhat bul,
Sabr eyle ve râzi ol,
Mevlâ görelim n'eyler,
N'eylerse, güzel eyler                Hadim Korualan mahallesi Muhtar adayı Halil ŞİMŞEK
NEDEN MUHTAR ADAYI OLDUM ?.. NEDEN MUHTAR ADAYI OLDUM ?.. Reviewed by Adsız on 12:27 Rating: 5

2 yorum:

  1. Halil Şimşek abimize başarılar dilerim. Elimizden gelen her türlü desteğe evet diyorum abi...

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Sevgili kardeşim ve can dostum.Zât-ı âlinizin destek ve duaları bendenizi ziyadesiyle memnun etmiştir.Çok teşekkür eder,selam ve saygılar sunarım...

      Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.