Ziyaretçi Defteri

SOMA FACİASINDAKİ ŞEHİTLER DUALAR İLE ANILDI.

SOMA FACİASINDAKİ ŞEHİTLER DUALAR İLE ANILDI.
Hadim Belediye düğün salonunda Kur’ân-ı Kerim okunarak ve Dua yapılarak Soma Şehitleri anıldı.

Hadim Kaymakamlığı, İlçe Müftülüğü,Belediye Başkanlığı Dost Eli Derneğinin sponsorluğunda Belediye düğün salonunda birlikte bir araya gelerek İş Şehitlerini Dua ile andılar.
Toplantıya Konya İl Müftüsü sayın Prof.Dr.Ali AKPINAR, Hadim Kaymakamı sayın Mutlu KÖKSAL,Hadim Belediye Başkanı sayın Ahmet HADİMİOĞLU,İlçe Müftüsü sayın Ahmet DEMİREL,Konya Dost Eli Derneği yetkilileri,Din görevlileri,Kadın ve Erkek misafirler katıldılar.

Kur’ân-ı Kerim okunarak başlanılan merasimde Hadim Kaymakamı sayın Mutlu KÖKSAL kalabalığa hitaben yaptığı konuşmasında Ülke olarak bir felaket ile karşı karşıyayız.Milli yas ve matem içerisindeyiz. Yüreğimiz yanıyor.Yakınlarının acısını paylaşıyor ve içimizde hissediyoruz.Allahtan Rahmet,yakınlarına sabır,yaralı kardeşlerimize acil şifalar dilerim dedi.
Konya İl Müftüsü sayın Prof.Dr.Ali AKPINAR Şehit iki kısımdır.1-Hakiki 2-Hükmi olmak üzere iki kısımdır.Hakiki Şehit;Savaşta hayatını kaybeden,Hükmi Şehit ise,Helal rızık kazanırken Yangın,Sel gibi doğal afetlerde hayatını kaybedenlerdir’’diyerek kardeşlerimize Dua edelim,birlik ve beraberlik içinde acılarını paylaşalım.Kendilerine Allah’tan Rahmet, Yakınlarına sabır,yaralılara acil şifalar dilerim’’dedi.

Soma İlçesindeki kömür ocaklarındaki kaza sonucu Ekmek Parası için zor şartlar altında Yerin yüzlerce metre derinliklerinde çalışan işçi kardeşlerimiz şehadet şerbetini içerek Hakkın Rahmetine kavuştular.

İşçi yakınlarının ve türk Ulusunun içi yanıyor. Hz. Allah ekmek parası için çalışırken vefat eden bütün şehitlerimize rahmet eylesin.Mekanları Cennet olsun.Geride bıraktıkları yakınlarına,bizlere,Tüm T.C.Vatandaşlarına sabr-ı Cemil versin.Amin…15.05.2014


SOMA FACİASINDAKİ ŞEHİTLER DUALAR İLE ANILDI. SOMA FACİASINDAKİ ŞEHİTLER DUALAR İLE ANILDI. Reviewed by Adsız on 14:37 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.