Ziyaretçi Defteri

HADİM- KORUALAN(GEZLEVİ)HAZİRAN GÜNCESİ


Hadim-Korualan(Gezlevi)Haziran Güncesi
Son gün ve haftalarda Korualan da muazzam yağış var.Bir taraftan yağmur yağarken,diğer taraftan bende sizler için Korualan’ın dört bir tarafını dolaştım.
Kış aylarında yeterli kar ve yağmur alamadığımızdan dolayı genellikle kuraklıktan dem vurmaya başladık.’’Yazın çok kuraklık çekeceğiz, Bahçelerimizdeki meyve ve sebzelerin hali ne olacak.Çiftçilerimiz perişan olacak.Sulamayı bırak,içmeye bile su bulamayacağız’’Türden çeşitli,değişik şekil ve tarzda söylemler dillendirilmeye başlanıldı.İnsanoğlunun hesabı bu şekildeydi.
Ancak! Birde Allah’ın hesabı, takdiri vardı.Esas düşünülmesi ve inanılması gereken de bu idi.Bu tarafı ihmal ettik.Hatta unuttuk.Kadir-i mutlak olan Allah istediğini istediği zaman yapabilir,Aylarca verilmesi gereken yağışı o zaman vermeyip,sonrasında günler içinde vererek Dağları ve Toprağı lebâlep doldurabilirdi.Ve bu yıl da böylece oldu.Mart,Nisan Aylarında yağmayan yağışlar Mayıs ve Haziran ayının ilk haftasında mahza bereket oldu.Dağlar ve Toprak doldu.metrelerce gönen dibe indi.Cenab-ı Hakka sonsuz şükürler olsun.Görünmez afet ve belalardan korusun.

Gurbetteki siz ziyaretçilerim ve hemşehrilerimin hasretini gidermek Ata yurtlarındaki güncel gelişmeleri uzaktan da olsa, izlettirmek için Korualan’ın dört bir tarafını Yağmur altında dolaşarak değişik cihetlerden Fotoğraflar çektim.Mahallemizi gelin birlikte dolaşalım.İyi seyirler.Hatıp.08.06.2014


Tüm Fotoğraflar İçin Tıklayınız!..

HADİM- KORUALAN(GEZLEVİ)HAZİRAN GÜNCESİ HADİM- KORUALAN(GEZLEVİ)HAZİRAN GÜNCESİ Reviewed by Adsız on 11:43 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.