Ziyaretçi Defteri

KORUALAN’DA KİRAZ HASADI BAŞLADI

KORUALAN’DA KİRAZ HASADI BAŞLADI
Hadim Korualan Mahallesinde İhracatlık Ziraat 900 Napolyon Kirazının hasadının vakti geldi ve Tüccar alımlara başladı.
İhracatlık Kirazı ‘’CANLAR’’Firması 3.00 ila 3.70 Tl den alırken,İhracat altı iç piyasa Kirazları ise,’’İTİMAT ‘’ Firması 1.50 ila 2.00 Tl den aldıklarını beyan ettiler.
Akşehir bölgesinden sonra Hadim Aladağ yöresinin Kiraz hasadı yapılarak Tüccar tarafından 26 üstü İhracata uygun Napolyon Kirazının kilosu 5.00 ila 5.50 Tl den alınmıştı. Korualan ve çevresinin Kiraz alımları ise;3.00 ila 3.70 Tl den alınmaya devam ediliyor.
Hadim Korualan Çiftçileri Binbir emek ve zahmetle yetiştirdikleri Kirazlarının sıra kendilerine gelince fiat düşmesinden oldukça rahatsızlar.Yıllardır bu rahatsızlık devam ediyor.Kendilerine çare olacak ve sıkıntılarını giderecek bir yetkili bulamamanın rahatsızlığını yaşıyorlar.

Çiftçilerimiz adına www.zirveikelam olarak soruyor ve gür seda ile sesleniyoruz!.Ey Hadim Ziraat Odası Başkanı bu hususta neden ilgisiz kalıyorsun?..Çiftçilerimizin yetiştirdiği mahsülün değerlendirilmesi için neden çalışma apmıyorsun?..Çiftçilerimizi bilgilendirerek ürünlerinin değerlendirilip hakları olan emeklerinin kazanımı için neden önder olmuyorsun?. Çiftçilerimiz için bu kadarcık çalışma yapmayacaksan,her bir Çiftçiden tahsil ettiğin aidatları neden alıyorsun?..Çiftçilerimiz adına sorularımıza cevap,isteklerimize çare beklediğimizi hatırlatır,görev bilinciyle çalışmalar yapmanızı bekliyoruz Saygılarımla.Hatıp.01.07.2014

Tüm Fotoğraflar İçin Tıklayınız!..

KORUALAN’DA KİRAZ HASADI BAŞLADI KORUALAN’DA KİRAZ HASADI BAŞLADI Reviewed by Adsız on 15:02 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.