Ziyaretçi Defteri

KORUALAN’DA RAMAZAN BAYRAMI VE BAYRAMLAŞMA

Korualan da Bayramlaşma Cami içerisinde devam ettiği gibi,Cami dışında ve Ev ziyaretlerinde yapılıyor.
On bir Ayın sultanı Ramazan-ı şerif de Oruçlarımızı tuttuk, ibadetlerimizi yaptık,Zekat Fitre ve yardımlarımızı hak sahiplerine ulaştırmaya çalıştık.Bütün bu hasenatın mükafatı olan Arefe gününde de ölmüşlerimizi unutmayarak onların ruhlarına Bayram hediyesi olarak göndereceğimiz Kur’ân-ı Kerim,Salât-ü Selamı okumak için de topluca Kabristanı ziyarete gittik.
Kabristan da Kur’ân-ı Kerim okundu. Salât-ü Selam söylendi.Topluca Dua edilerek geçmişlerimize hediye edildi.Allah kabul etsin,ölmüşlerimizin ruhlarını haberdar etsin.
Bu güzel geleneğimize ilaveten Bayram sabahı genç ihtiyar,çoluk çocuk herkes Camiye koşarak cemaat ile Bayram Namazını kıldıktan sonra Cami içerisinde sıra olunarak bayramlaşma merasiminden sonra Cami dışında da bu adet ve gelenek devam etti.

Birbirlerini göremeyenler, Camiye gelemeyenler ile bayramlaşma ise; bil’ahire bayram günlerinde ev ziyaretleri ile devam edecek.Bayramlaşma fotoğraflarını sizler için çektim.İyi seyirler.  Hatıp. 28.07.2014


   Tüm Fotoğraflar İçin Tıklayınız!..

KORUALAN’DA RAMAZAN BAYRAMI VE BAYRAMLAŞMA KORUALAN’DA RAMAZAN BAYRAMI VE BAYRAMLAŞMA Reviewed by Adsız on 12:34 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.