Korualan da Bayramlaşma Cami içerisinde devam ettiği gibi,Cami dışında ve Ev ziyaretlerinde yapılıyor.
On bir Ayın sultanı Ramazan-ı şerif de Oruçlarımızı tuttuk, ibadetlerimizi yaptık,Zekat Fitre ve yardımlarımızı hak sahiplerine ulaştırmaya çalıştık.Bütün bu hasenatın mükafatı olan Arefe gününde de ölmüşlerimizi unutmayarak onların ruhlarına Bayram hediyesi olarak göndereceğimiz Kur’ân-ı Kerim,Salât-ü Selamı okumak için de topluca Kabristanı ziyarete gittik.
Kabristan da Kur’ân-ı Kerim okundu. Salât-ü Selam söylendi.Topluca Dua edilerek geçmişlerimize hediye edildi.Allah kabul etsin,ölmüşlerimizin ruhlarını haberdar etsin.
Bu güzel geleneğimize ilaveten Bayram sabahı genç ihtiyar,çoluk çocuk herkes Camiye koşarak cemaat ile Bayram Namazını kıldıktan sonra Cami içerisinde sıra olunarak bayramlaşma merasiminden sonra Cami dışında da bu adet ve gelenek devam etti.

Birbirlerini göremeyenler, Camiye gelemeyenler ile bayramlaşma ise; bil’ahire bayram günlerinde ev ziyaretleri ile devam edecek.Bayramlaşma fotoğraflarını sizler için çektim.İyi seyirler.  Hatıp. 28.07.2014


   Tüm Fotoğraflar İçin Tıklayınız!..

Hiç yorum yok:

Arama Kutusu

Ziyaretçi Defteri

Oku Yaz

Şimdi Reklamlar...

Son Yorumlar

Karikatür Köşesi

Web Sayacı

Yandex.Metrica
Teman�n tum haklari saklidir - Korualan Gezlevi Haber Kültür ve Bilgi Web Sitesi: KORUALAN’DA RAMAZAN BAYRAMI VE BAYRAMLAŞMA
Anarsik CocukDavut Erarslan