Ziyaretçi Defteri

2014 ŞENLİĞİMİZİ DE KAZASIZ BELASIZ YAPTIK

7.Aşık Ömeri anma ve Kiraz Festivali Ballıca Yaylasında yapıldı.
Gezlevi Eğitim Kültür Spor ve yardımlaşma Derneği tarafından tertip ve organize edilen 7.Aşık Ömeri anma ve Kiraz Festivali 02 Ağustos 2014 Cumartesi günü Ballıca Yaylasında büyük bir coşku ve katılım ile yapıldı.
Festivale Hadim İlçe garnizon komutanlığı,Hadim Belediye Başkanı sayın Ahmet hadimioğlu, Büyükşehir  Ak Parti meclis üyesi Ramazan Durmazer,Kuşadası Hadimliler Derneği Başkan ve yöneticileri,uzaktan yakından davetli misafir ve hemşehrilerimiz katıldılar.
Proğram akışı çerçevesinde saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra Hadim Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu bir konuşma yaparak Festivalda emeği geçenlere teşekkür etti.
Emekli Öğretmen Mevlüt Yanar hoca efendi de;Gezlevi ve Tarihçesi hakkında hazıruna güzel açıklayıcı bir konuşma yaptı.Öğretmen Mehmet Demir haca da Aşık Ömer ve Şiirleri hakkında geniş bir bilgi paylaşımını gerçekleştirdi.Sipiker ve sunucu Öğretmen Ahmet Mercan ise;Aşık Ömerin şiirlerinden akıcı ve coşkulu sunumu ile örnekler sundu.
Korualan Kayaönü Camisi Derneği Başkan yardımcısı Halil Şimşek de Cami Derneğinin kuruluş aşamasından günümüze kadar faaliyet ve uğraş safhalarını,Büyükşehir yasasından mütevellit karşılaşılan zorlukların nasıl aşıldığını ve şu an tüm resmiyetin tamamlanarak Diyanet işlerinden Mevcut eski Caminin yıkılması hususunda izin yazısının beklenildiğini, makbuz karşılığında nakdi yardımların kabul edilmeye başlandığını beyan ederek Yapılan ve yapılacak olan yardımlarınızı şimdiden Allah kabul etsin dedi.
Konuşmalardan sonra mahalli sanatçı tarafından icra edilen müzik eşliğinde eğlence,tanışma ve kaynaşma ortamına geçildi.
Bu Festival alanının Ballıca Yaylasında ilk kez yapılması hasebiyle göze çarpan eksikliklerin başlıcalarından Tuvaletlerin uzak kalışı nedeniyle Boğaz tarafına da tuvaletler ilave edilerek çoğoltılmasını,ilave su temini için çalışma yapılmasını,Alan çevresinin derhal ağaçlandırılması hususuna başlanılması yönünde yetkili kurumlar ile irtibata geçilerek daha düzenli ve daha güzel rahat ortamda festival yapmamız için yetkililerden yardım,çalışma ve destek bekliyoruz!..

Festivalin tertiplenmesinde,malzemelerin hazırlanmasında,geliş gidiş ve mevcut ortamın temin ve tesinin bu hale gelmesinde,araç ve gereçlerin sağlanmasında maddi ve manevi emeği geçen tüm emektarlara ve bu emeğin karşılığını katılımlarıyla yalnız bırakmayan dost ve hemşehrilerimize yürekten teşekkür ederim.Hatıp.03.08.2014


   Tüm Fotoğraflar İçin Tıklayınız!..

2014 ŞENLİĞİMİZİ DE KAZASIZ BELASIZ YAPTIK 2014 ŞENLİĞİMİZİ DE KAZASIZ BELASIZ YAPTIK Reviewed by Adsız on 00:09 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.