Ziyaretçi Defteri

YENİ TÜRKİYE’NİN BAŞBAKANI İLK İLÇE TEŞEKKÜR MİTİNGİNİ HADİM’DE YAPTI..

Sn Ahmet DAVUTOĞLU’nun Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan olması Konya’da olduğu gibi,Hadim ve Taşkent İlçelerinde büyük sevinç yaratmış,Konya Teşekkür mitinginde Hadim ve Taşkent’e de geleceğim demesi üzerine hazırlıklar başlamış,Ev sahipliğini yapan Belediye Başkanımız aziz misafirinin geçeceği çarşı içerisini gül suyu ile yıkatarak; tüm halkımız,İdareci ve yöneticiler ile birlikte beklemeye başlamış idi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün miting düzenlediği Konya'nın Hadim ilçesinde, Şişli'de hayatını kaybeden işçilerden dolayı müzik çalınmaması talimatı vererek İşçilerin yanında olduğunu Ruhaniyetlerine saygı duyarak göstermiş oldu. Şişli'de 10 işçinin hayatını kaybettiği kazaya değinen Davutoğlu, "Eminim çok daha büyük coşkuları yaşamak isterdiniz ama maalesef dün gece 10 kardeşimizi, 10 emekçimizi, işçimizi, evine alın teriyle helal rızık götürebilmek için çalışan işçimizi İstanbul'da kaybettik. O sebeple bu coşkuyu diğer unsurlarla takviye etmeme talimatı verdim." diye konuştu.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, yeni görevinde ilk il ziyaretini gerçekleştirdiği memleketi Konya'da bugün Hadim ilçesini ziyaret etti. Davutoğlu, ilçenin meydanında halka hitap ettiği Konuşmasının başında Şişli'de 10 işçinin hayatını kaybettiği kazaya değinerek,bu yüzden ilçedeki programında müzik çalınmaması talimatını vermiş,alandakilerden de hayatını kaybeden işçiler için Fatiha okumalarını istedi.
Hadim'e her geldiğinde rahmetli dedesi ve babasından aldığı tavsiye, vasiyet gereği Hazreti Hadimi'nin huzuruna gitmeden bu topraklardan geçmediğini anlatan Davutoğlu, "Allah bizi Hazreti Hadimi'nin yolundan, irfanından ayırmasın. Buraya size geldim, bu dağların çocuklarına geldim, ninelerine, teyzelerine, amcalarına, kardeşlerime sizlere geldim. Selam etmeye, teşekkür etmeye, sığınmaya sizleri şahit kılmaya geldim. Çünkü yolumuz uzun, omzumuzda ağır sorumluluklar var. Bu sorumluluklar ancak ve ancak Hazreti Hadimi'den feyiz alan Hadimliler'in, Hazreti Mevlana'dan feyiz alan Konyalılar'ın duasıyla aşılabilir.Dualarınızı bekliyorum" şeklinde konuştu.
Davutğolu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Benim için en büyük onur, o asırların birikimi, o Horasan erenlerinin mirasını taşıyarak doğduğum bu topraklara, doğduğum bu dağlara ağır bir sorumluluk üstlenerek geri dönmektir. Burada bu emeği, geçmişteki o emeği vererek bize bu yolları açan o Horasan erenlerine, dağları irfanlarıyla bezeyen o yüce insanlara şükranlarımı sunuyorum. Uzun Şıh'a şükranlarımızı sunuyorum. Allah onlara rahmet eylesin ve bugünlere bizim gelmemizi sağlayan başta babam rahmetli olmak üzere, ki Hadimliler onu iyi tanır, anneme, bütün geçmişlerimize sizden Fatiha rica ediyorum. Onların helal sütüyle, onların bize öğrettiği o güzel nasihatlerle babaannemi, dedemi ve bütün geçmişlerimizi, biz onları gözümüzün önünde tutarak, hep kulaklarımızda onları hissederek büyüdük. Allah onlara rahmet eylesin. Siz de Fatihanızı eksik etmeyin."
Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "O borcu ödemek için gece gündüz çalışacağız ama size şunu bir kez daha vurgulamak istiyorum, siz madem bize bir emanet tevdi ettiniz, kalbiniz mutmain olsun, gönlünüz sürur dolsun, biz bu emaneti Allah'ın izniyle hiçbir namerde çiğnetmeyiz. Hiçbir namerdin sizin bize verdiğiniz emaneti çiğnemesine, çiğnetilmesine izin vermeyiz. Bu emanet, bu al bayrakta tecessüm eden, görünen istiklal emanetidir. Bu topraklarda, başı dik onurlu bir şekilde yaşayan aziz milletimizin istiklali, bizim şerefimizdir. O milletin başının dik olması, bizim en büyük şeref borcumuzdur. Dünya alem bilsin ki bu can bu tendeyken ve bu beden nefes alıp verirken, her bir nefeste bu emanetin hakkını vermek için dua edeceğiz, emek sarf edeceğiz. Size taahhüdümüz bu."
Gittiği her yerde Yeni Türkiye'nin Başbakanı diye anons edilen Davutoğlu, "Yeni Türkiye derken başı dik onurlu insanların müreffeh şekilde yaşadığı Türkiye'yi kastediyoruz. Bütün Türkiye'nin her karış toprağının bu kalkınmadan nasibini aldığı bir Türkiye'yi kastediyoruz. İnşallah Toroslar da bu nasibini alacak,Eğistenin karşısından diğer tarafa geçmek için bir viyadük yapılacak" dedi. Davutoğlu ardından;Neden yapılıyor viyadük biliyor musunuz? Çocukluğumuzda gelirken, ister yavaş yavaş giden küçük otobüslerle olsun, ister babamla arabayla geçerken, Eğiste'nin karşı tarafına geldiğimizde herkes önce Ayetel Kürsi okumaya başlardı. O dağdan karşı tarafa tekbirler, dualarla geçilirdi. Dağın bir tarafından, acaba karşı taraftan araba geliyor mu diye bakardık, onun geliş yoluna göre hangi virajdan araba çıkarsa kendimizi ona göre ayarlar yolda yavaşlamaya çalışırdık. Bakan olarak geldiğimde yolun güzergahını değiştirdik, genişlettik. Şimdi sizin başbakanınız, sizin evladınız olarak geldiğim bugün, size şu müjdeyi vermek istiyorum, Konya-Alanya arasındaki yol, bölünmüş yol olacak. Çift yönlü yol olacak. İhalesi tamamlandı. İnşallah en geç 2 sene içinde tamamlanacak. Arabalar Eğiste'nin bir yakasından diğer yakasına geçerken artık bu zorlukları çekmeyecek. 600-700 metrelik viyadükle yol 5 kilometre kısaltılacak. Her geçen Eğiste'ye de bir selam verip öyle geçecek. İnşallah Alanya yol ayrımına kadar da bölünmüş yol olacak. Daha sonra da Alanya'ya kadar. Eskiden Konya'dan Hadim'e, Taşkent'e 3,5-4 saatte bazen gelinirdi. Şimdi Konya-Alanya arası 2 saate inecek. Bu ne demek biliyor musunuz? Alanya'ya gelen her turist, şu dağları, bu yalçın ve güzel dağları, o dağların arasındaki güzel insanları göreyim dediğinde Toroslar'a çıkacak ve buralar belki de Türkiye'nin en cazip turizm alanlarından biri haline gelecek. Hazreti Mevlana'yı ziyaret etmek isteyenler bu bölünmüş yol üzerinden Hadim güzergahından Konya'ya inecekler. İnşallah bunu çok kısa zamanda göreceğiz."

Davutoğlu'nun konuştuğu meydanda "Bilgeliğini Hz. Hadimi'den Dik Duruşunu Kıble Kayasından, Mertliğini Sultan Çeşmesinden Alan Toroslar'ın Yiğidi, Hadim'in Öz Evladı Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu", "Toroslar'ın Evladı Yeni Türkiye'nin Mimarı", "Aşkı Hz. Mevlana'dan, Dik Duruşu Kıble Kayasından, Sertliği Sultan Suyundan, Bilgeliği Hz. Hadimi'den alan Bilge Başbakanımız Hoşgeldiniz" şeklinde pankartlar asıldı.
Mitinge Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, bazı milletvekilleri ile Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek de katıldı.

Başbakanımız sn Ahmet DAVUTOĞLU’nun karşılanma sırasında ve Miting alanının hazırlanması esnasında emek ve gayretleri olan tüm emekçilere teşekkür eder,Ülkemize,Bölgemize,İnsanlarımıza hayırlar getirmesini Allah’tan niyaz ederim.Hatıp.07.09.2014

Tüm Fotoğraflar İçin Tıklayınız!!! 

YENİ TÜRKİYE’NİN BAŞBAKANI İLK İLÇE TEŞEKKÜR MİTİNGİNİ HADİM’DE YAPTI.. YENİ TÜRKİYE’NİN BAŞBAKANI İLK İLÇE TEŞEKKÜR MİTİNGİNİ HADİM’DE YAPTI.. Reviewed by Adsız on 13:11 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.