Ziyaretçi Defteri

HADİM SOS. YAR. VE DAYANIŞMA VAKFI HEYETİ, HADİMİ TOPLANTI SALONUNDA TOPLANDI

Hadim Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından Hükümet konağı içerisinde HADİMİ TOPLANTI SALONU kurulmuş olup, Salonun ilk toplantısı İlçe Kaymakamı  sayın Ömer BÜYÜKERGENE Başkanlığında gerçekleşmiştir.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü Hadim Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı mütevelli heyeti 25.02.2015 Çarşamba günü saat 13.00 de muhtaç ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak, yaşam kalitelerini artırmak,başlıca sorunlarını ele almak üzere Vakıf Başkanı Kaymakam sayın Ömer BÜYÜKERGENE Başkanlığında toplanmıştır.

***Ayrıca bu gün İlçemizin Tüm Okul Müdürleri İlçe Kaymakamımız sayın Ömer BÜYÜKERGENE Başkanlığında HADİMİ Toplantı Salonunda toplanmış olup,
1-Ortaöğretime geçişsistemi (TEOĞ) kapsamında yapılan sınavlara ilişkin değerlendirme,
2-Destekleme ve yetiştirme kurslarına ilişkin çalışmaların ve bu kapsamda yapılan ve yapılacak olan sınavların değerlendirilmesi (Analiz formunun nasıl doldurulacağına ilişkin bilgilendirme)..
3-Değerler eğitimi ile ilgili beş İlçenin katılımı ile yapılması pilanlanan’’ Değerler Eğitimi Kazanım Yarışmasına’’ ilişkin bilgilendirme,
4-Proje çalışmalarının değerlendirilmesi.(TUBİTAK,AB,MEVKA,GOOGLE,EBİKO v.b)
5-Taşımalı Eğitimin değerlendirilmesi,
6-Resmi yazışma kuralları,7-Dilek ve Temenniler,

Konulu İlçe Eğitim çalıştayı gerçekleştirilmiştir..

Hadim Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının başlıca görev ve hizmetleri şöyledir:
1-Muhtaç ailelere (TKİ) kömür yardımı..
2-Muhtaç ailelere nakit yardımı..
3-2022 yaşlılık ve özürlü(engelli) maaşı..
4-EVEK (eşi vefat eden kadınlara yönelik maaş yardımı..
5-Herhangi bir güvenceye sahip olmayanlar için genel sağlık siğortasından yararlanmak üzere gelir        testi..
6-Asker ailesi maaş yardımı..
7-Evde bakım hizmeti veren ağır özürlünün bakıcısına,evde bakım maaşı..
8-Hoş geldin Bebek projesi ile doğum öncesi ailelere,doğumdan itibaren bebeğin ihtiyaçları olan;Bebek bezi,Battaniye,Taşıma seti,Hastane çıkışı Bebek takımı,Alt açımı seti..
9-Vakıf Başkanı olarak sayın Kaymakam Ömer BÜYÜKERGENE beraberinde iki heyet üyesini alarak her Perşembe akşamı sessiz sedasız ziyaret edeceği ailenin de haberi olmadan yardıma muhtaç iki aileyi aniden ziyaret eder ve ziyarette aileye gıda yardımı yapılır.Ailenin ihtiyaçları yerinde ve mahallinde tespit edilir.
Vakfın Mütevelli heyeti şunlardır:
 1-Ömer BÜYÜKERGENE ( Kaymakam - Başkan) 2-Ahmet HADİMİOĞLU( Belediye Başkanı -üye) 3-Ahmet DEMİREL (Müftü-üye ) 4-Mehmet SAK  (Mal Müdürü-üye) 5-Tekin ŞAVLI ( Milli eğitim Müdürü-üye) 6-Erol İŞCAN ( Tarım Müdürü-üye) 7-Metin YAŞAR ( Kızılay Derneği Sorumlusu-üye) 8-Mahmut YİĞİT ( Muhtar-üye) 9-Yaşar DOĞRUTÜRK  (Muhtar-üye) 10-Mustafa AKTOPAK ( Hayırsever Vatandaş-üye) 11-Ali İhsan ÇETİN ( Hayırsever Vatandaş-üye)

Hükümetimiz tarafından planlanıp yasalaştırılmış,Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı,Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü,Hadim Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanı sayın Kaymakam Ömer BÜYÜKERGENE ve Mütevelli heyet  tarafından yardıma muhtaç ailelere yapılacak yardım ve destekler için Toplantının Ülkemize ve Bölgemiz İnsanlarına hayırlara vesile olmasını diler,Bakanlık ve Mütevelli heyet mensuplarına şükranlarımı sunarım.Hatıp. 25.02.2015


Tüm Fotoğraflar İçin Tıklayınız..!!!

HADİM SOS. YAR. VE DAYANIŞMA VAKFI HEYETİ, HADİMİ TOPLANTI SALONUNDA TOPLANDI HADİM SOS. YAR. VE DAYANIŞMA VAKFI HEYETİ, HADİMİ TOPLANTI SALONUNDA TOPLANDI Reviewed by Adsız on 10:22 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.