Ziyaretçi Defteri

18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİNİN 100.YIL DÖNÜMÜ

18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİNİN 100.YIL DÖNÜMÜ
18 Mart Çanakkale Deniz zaferinin 100. Anma  günü nü  kutlar, ve bugünün anısına yazılan İstiklal marşımızın yazarı Şair Mehmet Akif Ersoy ve aziz şehitlerimizi rahmet ve saygı ile anarak huzurlarında saygı ile eğiliriz.
Çanakkale savaşı, Yıl 1915;bundan tam 100 yıl önce yurdumuza saldıran Düvel-i muazzama ya karşı seksen dört bin Türk askeri Ülkesinin savunması için Çanakkale de toplanmış, bunun yetmiş altı bini cephe de şehit olmuştur.
Ülkemize saldırıya geçen Düvel-i muazzama ise; imanlı, inançlı ve azimli müsliman Türk askerleri karşısında geri çekilmek zorunda kalmıştır. Mağrur olarak geldiler, rezil ve rüsvay olarak geri dönmüşlerdir.
Çanakkale: Tarihten silinmek istenen bir milletin var olup, hayatta kalma mücadelesi verdiği bir gündür.
Çanakkale: Ya ölüm, ya da kazanmak için hareket edilen, Türk askerinin burada; Vatan, Şeref ve istikbal için ölesiye mücadele ettiği bir gündür.
Çanakkale de Mehmetçiğin kanı adeta sel olup akmıştır. O kan gölü, Gökteki Ay ve Yıldızı da üzerine alarak şanlı Bayrağımızı  oluşturmuş ,Şanına şan katarak   yüce Türk milletinin yurdunda dalgalanmış, bundan sonra da ilelebet dalgalanmaya devam edecektir.
Çanakkale savaşı, geçmişin en büyük savaşlarından biridir. Bu savaş ta Mehmetçik düşmana karşı İman dolu göğsünü siper ederek zafere ulaşmış, bozulan, dağılan, yıkılan, geriye dönenler ise; karşısındakiler olmuştur.

Bu büyük zaferin yıldönümünde; Büyük Atatürk ve silah arkadaşlarını, canlarını ortaya koyarak Çanakkale geçilmez dedirten kahraman şehit ve gazilerimizi rahmet ve saygı ile anıyoruz. Ruhları şâd olsun .Hatıp.18.03.2015


   Tüm Fotoğraflar İçin Tıklayınız..!!!

18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİNİN 100.YIL DÖNÜMÜ 18 MART ÇANAKKALE DENİZ ZAFERİNİN 100.YIL DÖNÜMÜ Reviewed by Adsız on 06:00 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.