HADİM KORUALAN MAHALLESİNDE SEL FELAKETİ

27 Mart 2015 günü başlayan yağıların 28 Mart 2015 Cumartesi gününe kadar devam etmesi, yağış nedeniyle Dağlardaki karların erimesi sonucu geçmiş yıllarda zaman zaman meydana gelen sel felaketinin bir benzeri de bu gece ve gündüzünde meydana gelmiştir.
Dünden bu yana devam eden yağışlar ile birlikte Dereler coşup taşmış, koyaklardan inen seller yol ve bahçelerin tahrip olmasına sebep olmuş, önceden örneği görüldüğü halde; çaresine başvurulmayan ve önlemi yönünde hiç kafa  yorulmayan ,denetimi dahi sağlanmayan çalışmalar sebebiyle köy önündeki ve  borönündeki  sel taşkınlarında zarar aynıyla hatta daha da fazlasıyla zararlara sebep olmuştur.
Daha dün kadar yakın bir zamanda yapılan dere ıslahı ve sel önleme çalışmalarından sonra böyle bir afete maruz kalınması, proje uygulamaları sırasında gerekli özenin  gösterilmediği, kontrolün sağlanmadığını gözler önüne seriyor.
Ümidimiz odur ki;  bundan  böyle  geçmişteki yapılan lakayıtsızlıklar bir kez daha yapılmaz. İlgili ve yetkililer önceden araştırma ve inceleme çalışmalarını yaparak hem devletin zararına sebep olmaz ve hem de halkımızı sıkıntı ile karşılaştırmazlar.

Korualan halkımıza geçmiş olsun der, daha başka sel, afet ve belalardan âzâde  olmasını  cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.Hatıp.28.03.2015   Tüm Fotoğraflar İçin Tıklayınız..!!! 

Hiç yorum yok:

Arama Kutusu

Ziyaretçi Defteri

Oku Yaz

Şimdi Reklamlar...

Son Yorumlar

Karikatür Köşesi

Web Sayacı

Yandex.Metrica
Teman�n tum haklari saklidir - Korualan Gezlevi Haber Kültür ve Bilgi Web Sitesi: HADİM KORUALAN MAHALLESİNDE SEL FELAKETİ
Anarsik CocukDavut Erarslan