Ziyaretçi Defteri

Türkiye Petrolleri’nin Eğitime Desteği Devam Ediyor…

Türkiye Petrolleri’nin Eğitime Desteği Devam Ediyor…

 “Kazancı Eğitimin” sloganı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘Okullar Hayat Olsun’ projesine destek veren Türkiye Petrolleri, Konya’nın Hadim ilçesi Korualan Mahallesinde bulunan Korualan Ortaokulu’na 1 adet Z - Kütüphane hediye etti.
Hadim İlçesi’ne bağlı Korualan Ortaokulu’nda 21 Mayıs 2015 tarihinde gerçekleşen açılış törenine, Hadim Kaymakamı Ömer Büyükergene, TP Petrol Dağıtım AŞ Genel Müdür Yardımcısı Adem Türk, Hadim İlçe Milli Eğitim Müdürü Tekin Şavli, Korualan Ortaokulu Müdürü Reşat Eraslan, çeşitli üst düzey yetkililer ve basın mensupları katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Hadim İlçe Milli Eğitim Müdürü Tekin Şavli okul hakkında bilgiler vererek, ‘Okulumuzda 230 öğrenci öğrenim görmektedir. Okulun hemen çevresinde 1 adet çok programlı lise ve 1 adet ilkokul bulunmaktadır. Kütüphane, çevre okullardaki öğrencilerin de yararlanabileceği şekilde planlanmıştır. Yeni standartlarına göre yapılmış olan Z Kütüphanemiz, öğrencilerin bilgiye ulaşmasını kolaylaştırmak amacıyla bilgisayar ve internet donanımını da barındırmaktadır’ dedi.
Açılışta konuşma yapan Hadim Kaymakamı Ömer Büyükergene eğitime yapılan katkıların öneminden bahsederek ‘Hadim için hayalini kurduğum hizmeti gerçekleştiren Türkiye Petrolleri’ne teşekkürlerimi sunuyor, başarılarının devamını diliyorum’ dedi.
Büyükergene’nin ardından söz alan Adem Türk, “Türkiye’nin kamu sermayeli tek akaryakıt dağıtım şirketi Türkiye Petrolleri olarak yurdun farklı noktalarında kalıcı eserler bırakmaya devam ediyoruz. Bugün bu eserlerden birini Hadimli öğrencilerimizin hizmetine açmış bulunmaktayız. Sermayesi Devletin Kazancı Milletin sloganı ile devam ettiğimiz bu yolda, Türkiye Petrolleri olarak kazancımızı milletimize, gençlerimize ve bugün burada olduğu gibi öğrencilerimize katkı sağlayan projelerle değerlendiriyoruz. Eminim ki genç kardeşlerimiz bu kütüphaneden edindikleri bilgiler ile yeni Türkiye’de büyük başarıların temellerini atacaklardır.” dedi.

Açılış töreninin ardından heyet Hadimi Hazretleri’nin kabrinde dua ederek, ziyaretlerini sonlandırdı. 21.05.2015
     Tüm Fotoğraflar İçin Tıklayınız...!!!

Türkiye Petrolleri’nin Eğitime Desteği Devam Ediyor… Türkiye Petrolleri’nin Eğitime Desteği Devam Ediyor… Reviewed by Adsız on 12:30 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.