Hadim ilçesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce yıl sonu sergisi düzenlendi.
Hadim Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılan kurslarda kursiyerlerin yıl boyunca yaptıkları el emeği göz nuru ürünler sergilendi. Sergi nedeni ile düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.
Açılış konuşması yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Metin Çiftçi, kursiyerlere mesleki bilgi ve beceri kazandırmak, toplumsallaşmayı ve üretkenliği sağlayıcı davranış değişiklikleri oluşturmak amacıyla kurslar açıldığını, böylece eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanmasına katkı sunulduğunu ifade etti.
Çiftçi, ”Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Halk Eğitim Müdürlüğümüzce yapılan protokol kapsamında Hayat Boyu Öğrenme Programı çerçevesinde üreticilerimize çeşitli alanlarda kurslar verildi. Bugün Arıcılık, Sürü Yöneticisi, Bilgisayar, El Sanatları, Aşçılık, Osmanlıca ve Kur’an-ı Kerim kurslarının sertifika töreninde bir aradayız. Kursların tamamlanmasının ardından sertifikalarını almaya hak kazandılar. Herkese hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” diye konuştu.
Osmanlıca kursunu başarıyla tamamlayan Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu’na sertifikasını İlçe başkanı Saffet Duran takdim etti.
Sergi açılışına Belediye Başkanı Ahmet Hadimioğlu, Hadim İlçe Bölük Komutanı Nuri Yüksel, AK Parti Hadim İlçe Başkanı Saffet Duran Konya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Sorumlu Müdürü Ziraat mühendisi Ercan YAYLACI ve ekibi ve kurs öğreticileri ile kursiyerler katıldı.
Proğram sonunda katılımcılara Aşçilik Kursunu başarı ile bitiren Aşçılar tarafından hazırlanan Yemek ikramında bulunuldu.
     Tüm Fotoğraflar İçin Tıklayınız..!!!

Hiç yorum yok:

Arama Kutusu

Ziyaretçi Defteri

Oku Yaz

Şimdi Reklamlar...

Son Yorumlar

Karikatür Köşesi

Web Sayacı

Yandex.Metrica
Teman�n tum haklari saklidir - Korualan Gezlevi Haber Kültür ve Bilgi Web Sitesi: HALK EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ KURSİYERLERE SERTİFİKALARINI VERDİ.!
Anarsik CocukDavut Erarslan