Ziyaretçi Defteri

DEDEMLİ 6.SILA-İ RAHİM ŞENLİĞİ

DEDEMLİ 6.SILA-İ RAHİM ŞENLİĞİ
Hadim Dedemli Mahallesi Yağlıpınar yaylasında Dedemli 6.Sıla-i rahim şenliği düzenlendi.
19 Temmuz 2015 Pazar günü Hadim Dedemli mahallesi, Yağlıpınar yaylasında düzenlenen Dedemli 6. Sıla-ı Rahim Şenliğinde Proğram gereği Kur’an-ı Kerim Tilaveti, İstiklal marşımızın okunması ve saygı duruşundan sonra, açılış konuşmasına geçildi.
Açılış konuşması kapsamında Hadim Belediye Başkanı sayın Ahmet Hadimioğlu; uzaktan yakından, sıla ve gurbetten şenliğe katılan misafirlere hoş geldiniz diyerek birlik ve beraberliğin önemini vurguladı. Bozkır barajından dolayı Dedemli mahallesi ve halkının karşılaşacağı sorunların bertaraf edilmesi yönünde resmi müracaat ve girişimleri anlattı.Tüm katılımcılara teşekkür etti.
Fatih Özer ve Herdem ilahi guruplarının okuduğu birbirinden güzel ilahilerin ardından, Hüseyin Kağıt ve Vedat Emre konserleri ile halkımız daha da coştu.

Proğram akışı içerisinde Konya usulü; Çorba, Etli pilav, İrmik helvası ve Zerde den oluşan yemek menüsüne iştirak devam etti. Şenlik ve festival vesilesiyle sıla ile gurbet birbirleri ile kavuşup kucaklaştı. Tam bir özlem içerisinde hasret giderdiler. Maddi ve manevi emeği geçen tüm hayırsever katılım ve destekçilere çok teşekkür ederim.Hatıp.19.07.2015   Tüm Fotoğraflar İçin Tıklayınız..!!! 

DEDEMLİ 6.SILA-İ RAHİM ŞENLİĞİ DEDEMLİ 6.SILA-İ RAHİM ŞENLİĞİ Reviewed by Adsız on 00:02 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.