Her güzel mekanın görünebilmesi için bir seyir tepesi vardır. Gezlevi Köyünün Yenice mevkiine bakış için en uygun yer, Akbelen Tepesi dir.

Korualan (Gezlevi)nin ekonomisine canlılık getiren, halkının gelir düzeyini yükselten bazı ürünler var. Bunların başında gelen ve kendine has meşhur olanları ise; Karakovan Balı ile ihracata yönelik ziraat 900 Napolyon kirazı dır.

Gezlevinin Karakovan Balı; Yenice mevkisinin karşısında bulunan Dağların yamaç ve eteklerinde türlü kır çiçeklerinin içerisinde yerleşik Arı evlerin(Kürne)de üretilen mahza şifa kaynağı Petek Bal dır. İhracatlık Napolyon Kirazı ise; Korualan mahallesinin diğer mevkilerindeki bahçelerde üretildiği gibi, Yenice mevkiindeki Bahçelerde de yetiştirilmektedir. Gezlevi’nin kendine has iklim şartları sebebiyle Sert, sulu ve leziz aromasından dolayı Kirazı sıklıkla tercih edilmektedir.


Yenice mevkiinin adını duyanlar ve bizzat oralarda yaşayıp da hatırasını tazelemek isteyenler için Akbelen Tepesine çıktım ve siz saygıdeğer ziyaretçilerim için o güzellikleri Fotoğrafladım. Umarım beğenir ve anılarınızı tazelersiniz. İyi seyirler.Hatıp.17.10.2015 
    Tüm Fotoğraflar İçin Tıklayınız !!!. 

Hiç yorum yok:

Arama Kutusu

Ziyaretçi Defteri

Oku Yaz

Şimdi Reklamlar...

Son Yorumlar

Karikatür Köşesi

Web Sayacı

Yandex.Metrica
Teman�n tum haklari saklidir - Korualan Gezlevi Haber Kültür ve Bilgi Web Sitesi: HADİM-KORUALAN(GEZLEVİ)AKBELEN TEPESİ
Anarsik CocukDavut Erarslan