Ziyaretçi Defteri

KOCA ÇINAR’IN DALLARI, BURSA’DAN GEZLEVİ’YE UZANDI

KOCA ÇINAR’IN DALLARI, BURSA’DAN GEZLEVİ’YE UZANDI

Can beyin kaptanlığında Bursa’dan yola çıkan, Emine Hatun Çakır, Leylâ Ülkem Sakarya, Pakize Güner Sakarya Hadim Korualan (Gezlevi) ye ulaştılar. Kendilerini Mümin Saygı’nın Hanesinde ziyaret ederek sohbet etme fırsatı buldum.
Yıllar önce Gezlevi Köyünde dünyaya gelen Ramazan Sakarya, Konya Ereğli İvriz Öğretmen Okulunda okuyarak Eğitmen olmuş, Gezlevideki kadın erkek herkesin okumasına sebep olduğu gibi, Oğlanları Abdullah, Niyazi, Halil İbrahim’i de okutmuştur. Abdullah ve Halil İbrahim Öğretmen ,Niyazi ise; Polis olmuştur. Her birisi kendi alanlarında Ülkemize büyük hizmet ederek İnsanların gönüllerinde yer bularak, hayır ile yad edile gelmişlerdir.

Merhum Eğitmen Ramazan Sakaryanın oğlu Niyazi Sakarya’nın kızları; Emine, Leyla, Pakize hanımlar da Dedelerinin yolundan ve izinden giderek her üçü de Öğretmen olmuş, Ülkemiz İnsanlarının çocuklarını okutarak bu gün emeklilik hayatlarını yaşar olmuşlardır.


İşte böylece; Koca Çınar, Eğitmen Ramazan Sakarya Gezlevide  Doğmuş, Bursa’ya kök salmış, Torunları; Emine, Leylâ, Pakize hanımlar da şimdi Bursa’dan Gezlevi’ye  uzanmıştır. Hoş geldiniz, safalar getirdiniz. Allah (c.c.) ziyaretlerinizi kabul etsin. Ömrünüz bereketli , iyilik ve hizmetleriniz daim olsun inşallah. 
Hatıp.06.  10.2015
     Tüm Fotoğraflar İçin Tıklayınız..!!!

KOCA ÇINAR’IN DALLARI, BURSA’DAN GEZLEVİ’YE UZANDI KOCA ÇINAR’IN DALLARI, BURSA’DAN GEZLEVİ’YE UZANDI Reviewed by Adsız on 10:33 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.