Ziyaretçi Defteri

Gezlevi'nin Hazinesi Uçuruldu

Gezlevi'nin Hazinesi Uçuruldu

03 Haziran 2013 Pazartesi 22:47
gezlevinin-hazinesi-ucuruldu
Yıllardır atalarımızın sahip çıktığı beyaz Elmas birdenbire uçup gitti.

Korualan Kasabasının Sugözü mevkisinde bulunan milyonlarca ton kapasitesinde beyaz madenden oluşan Tepecik,Korualan halkı için çok değerli,kıymetli ve önemli idi.
Yıllar boyu halkımız ihtiyaç duydukça,lüzum hasıl oldukça,Ev yapacağında,Tarlasının başına su getirmek için Ark yapacağında veya Derelerinin üzerine bir geçiş köprüsü yapacağında,hatta ve hatta; Okul, Cami,Çeşme yapımında gerekli olduğunda ilk baş vuracağı yer beyaz maden(Beyazelmas) madeninin bulunduğu Yenice ve Sugözü mevkisindeki Kum ocakları idi.
Ama şimdi bu kıymetli maden ocağı yok!. Çünki;İbrahim AKMAZ idaresindeki Korualan Belediyesi; sözde! hiçbir karşılık almadan, Korualan ve halkı için pazarlık yapmadan, meccanen, bedava imzayı basmışlar ve Efe inşaat diye bildiğimiz işletme sahibine altın tepsi içerisisnde sunum yapmışlar!.
Hayret ki,ne hayret!!! Saf,aklı ermez dediğimiz birisine ey kişi bana bir sepet Kiraz bul getir veya şu benim Bavulu Otobüs Terminaline götür deseniz ve karşılığında ücret almadan yaparmı?Yapmaaaz!.


Peki;Saf ve aklı ermez kişi karşılıksız bu ve buna benzer hizmeti yapmaz da,Korualan Belediyesi; Korualan halkının,senin benim hakkım olan,tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan bu ocağı neden verdi,koşa koşa,güle oynaya hiçbir özrü ve mecburiyeti olmadığı halde; neden imzayı bastı?
Bu veriş karşılığında Hazine,Orman,Özel idare ücretini aldı ve karşılığında yetkili amirleri imzayı attı.

Ey Korualan Belediye Başkanı, Korualan halkı adına soruyorum, ses ver,cevap ver!Sen neye imza attın?Korualan ve halkı için bir şey istemedin ve almadın bunu biliyoruz.Kendin için bir şeyler aldınmı,almadınmı?

İki yıldan beri Korualanın madeni,beyazelması gitti,gidiyor ve on yıl boyunca da sizlerin sayesinde maalesef gidecek.Yenice ve Sugözündeki çiftçilerimizin Kiraz ağaçlarını düşündünmü?Çalışmaktan bitap düşen İnsanlarımızın yarım saatliğine uzandığında araba gürültüsünden kafasına ses bombası indiğinden haberin varmı?Tozdan zarar görecek sebze ve meyveleri kim ödeyecek, aklına gelip kafa yordunmu, Yarın bir Römork kum alacak İnsanımız alamayınca,vicdanın sızlamayacakmı?
Ben yaptım oldu mantığını bırak,Allah rızası için kendini düşündüğüyün binde biri kadar da halkı düşün.Olmazmı,olmazmı,olmazmı?

Hülâsa;Beyazelmas,GİTTİ,GİDİYOR,ON YIL DAHA GİDECEK!!!...

Korualan halkının olan bitenleri düşünüp değerlendirmesi,olaylardan ders çıkarması,bir daha ileriki yaşamlarında nedamet duymaması dileğiyle okurlarıma selam ve saygılar sunarım.Hatıp.03.06.2013
Gezlevi'nin Hazinesi Uçuruldu Gezlevi'nin Hazinesi Uçuruldu Reviewed by Adsız on 18:05 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.