Ziyaretçi Defteri

KARABELEN'DEN BOZKIR BARAJI-KORUALAN YOL ÇALIŞMASINA BAKIŞ

Mavi Tünel Projesi kapsamında Korualan ile Söğüt mahalleleri arasına Baraj yapımına başlanıldı.Bozkır barajı adı verilen bu çalışma Akeli inşaat firması tarafından tamamlandı.
Konya-Bozkır-Korualan arasındaki karayolunun su altında kalacağından, ulaşımın devamı için baraj ile Korualan arasındaki yol güzergahı değiştirilerek Dere yatağından alınarak yukarı kısımlara aktarılması planlandı.
İşte bu yol çalışmaları da iki yıldır devam ediyor. Söğüt,Fakılar,İğdeören(Holuslar),Yalınçevre(Gerez) altındaki yerlerin kaba kısmı bitirilerek Korualan mahallesinin Devrent semtine gelindi.Sarp ve çetin taşlar ile kaplı olduğundan patlatma ve kırma çalışmaları hızla devam ediyor.

Bu gün Doğa gezgin ve fotoğrafçıları olarak Hasan Sayın,Ramazan Bilgili ve bendeniz Halil Şimşek Dedemli eski Alabalık tesislerinin olduğu yerdeki şelale de uzun pozlama fotoğraf denemesi çalışması yapmak üzere Dedemli mahallesine Karabelen tepesinden gidelim ve yol çalışmasını karşıdan izleyelim dedik.Havanın sisli olması fotoğraflarımızın bulanık olmasına sebep oldu ise de,sizler ile paylaşmadan yapamadım.Buyurun birlikte izleyelim.İyi seyirler.Hatıp.13.12.2015
KARABELEN'DEN BOZKIR BARAJI-KORUALAN YOL ÇALIŞMASINA BAKIŞ KARABELEN'DEN BOZKIR BARAJI-KORUALAN YOL ÇALIŞMASINA BAKIŞ Reviewed by Adsız on 09:16 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.