Ziyaretçi Defteri

KORUALAN SAHİPSİZ,SÖYLEYİN!.. SUÇLU KİM ?.

SÖYLEYİN!.. SUÇLU KİM ?.

05 Mayıs 2013 Pazar 22:43
soyleyin-suclu-kim-
Korualan Kasabasında ‘’Dere Islahı ve Taşkın Koruma’’ Projesi uygulandı.Projeyi bir inşaat firması aldı ve yaklaşık dört ay gibi bir sürede tamamlandı.

 Belediye Başkanlığımız daha önce yapılan müracaatı takip ederek yapılması yönünde girişimlerini devam ettirdi.Proje onaylandı.İhaleye sokuldu.Ve Çelik inşaat firması Dere ıslahı ve Taşkın koruma çalışmasını yaklaşık dört ay gibi bir zamanda yaparak Kasabamızdan ayrıldı. Devletimize, ilgili birimlere, müracaat edip takip edenlere teşekkür ederim.
Proje nasıldı, ne şekilde yapılacaktı,şartları neydi,Yapılırken ve yapıldıktan sonra nelere dikkat edilip yarine getirilecek ? Ben dahil, hiçbir vatandaşımızın bilgisi yoktur. Belediye Başkanlığı tarafından hiçbir bilgilendirme yapılmamıştır.Bundan dolayıdır ki;Müteahhit giderken arkasında bir çok sorun ve eksiklik bırakmıştır.
Şöyle ki; Vatandaşımızın ekili ve dikili Tarlasını ağır yük Kamyonları ile çiğnediği halde, bazı komşuların Tarlalarını yumuşatmamış ve döktüğü Taşları kaldırmayarak temizlememiştir.
2-Derelerin etrafında bırakılan Yolların girişini düzenlemeyerek geçiş için düzenli ve elverişli hale getirmemiştir.
3-Meşhur Yürek  Pınarını kapatmış,iş sonunda eskisinden daha güzel yapacağım dediği halde,oradaki vatandaşın Tarlasında koca bir çukur açarak Taşlarla dolu bir halde bırakmıştır.


4-Derelerin çevresindeki Yolları, Çakıl dökerek düzelteceğim dediği halde,düzeltmemiştir.(Şimdi Belediye kendi vasıtası ile kum döküp düzeltmeye çalışıyor.Kimin görevi? (Müteahhit ile Başkanın arasındaki ilişkiyi bilmiyoruz)
5-Derelerin duvarlarını yaparken lazım olan malzemeleri taşımak için Lisenin sahasının direklerini ve tellerini söküp kaldırırken,Lise Müdürü bunu yıkıyorsunuz ne olacak dediğinde,Başkanla görüştüm iş bitince yapacağız dediği halde ve Başkana sorulduğunda giderken yapacak dediği halde,yapmadan perişan halde bırakıp gitmiştir.
6-Dere yatakları temizlenerek derinleştirileceği yerde,doldurulup askıya alınmış,Dere Tarlalardan yukarıda kalmıştır.Bu sebep ile,Mezar Köprüsünden İlice mevkisine doğru giderken sol taraftaki Tarlalar aşağıda oldukları için su birikintisi oluşmuş ve Kiraz ağaçları kurumaya başlamıştır.
Kiraz ağaçlarından elde edeceği gelirleri kaybedecek olan vatandaşlarımızın zararını kim karşılayacak? Su ve balçıktan dolayı ekemediği Patates ve Fasülyesini kim ödeyecek? Lisemizin bozulan sahasını kim yapacak? Evet söyleyin kim bu zararları telafi edecek? Belediye Başkanımı,Müteahhit mi,bu işi teslim alan merci mi? Kim,Kim,Kim???.
Bütün bu saymaya çalıştığım hususların giderilmesini, Devletimizin milyarlar harcayarak yaptırdığı hizmetin boşa gitmeden zararsız bir şekilde vatandaşımıza ulaştırılmasını, diğer hizmetlerin yapımında bu aksaklıklara dikkat edilerek göz önünde bulundurulmasını,bu husus ile ilişkili kişi ve kuruluşların açıklama yapmalarını diler,saygılar sunarım.Hatıp.05.05.2013 
KORUALAN SAHİPSİZ,SÖYLEYİN!.. SUÇLU KİM ?. KORUALAN SAHİPSİZ,SÖYLEYİN!.. SUÇLU KİM ?. Reviewed by Adsız on 17:54 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.