Ziyaretçi Defteri

CHP MİLLETVEKİLLERİ TRT Yİ BASTI


CHP Milletvekilleri Meclis iç tüzüğünün 96.ve sonrasındaki maddelerini çiğnemiş, külhanbeyi edasıyla atanmışlara hakaret ederek genel müdürün odasını basmıştır. Kapıyı kırma tehdidi yapmıştır. Medeni ve demokrat ileri devletler de örneği olmayan hareketi gerçekleştirmişlerdir.
Tüm sağ duyulu devletine sadık vatandaşların şiddetle kınadığı gibi, bende şiddet ve nefretle kınıyor ve tel’în ediyorum. Ak Kadın Çan teşkilat başkanının açıklamasını da destekliyorum..

AK Kadın Çan
:
REİSİMİZ Bülent Turan'dan TRT'Yi BASAN,ARALARINDA CHP Ç.KALE MİLLETVEKİLİ MUHARREM ERKEK'İN DE BULUNDUĞU CHP MİLLETVEKİLLERİNE BÜYÜK TEPKİSİ....
AK Parti Grup Başkanvekilimiz Av. Bülent Turan dün TRT’de yaşanan olaylara ilişkin açıklamalarda bulundu.
"Herhangi bir milletvekilinin TRT veya herhangi bir kuruma yönelik eleştirileri olabilir. Siyasetçinin görevi Meclis’te bunları gündeme getirmektir. Var olan sorularını hükümete sormaktır. Bu bir denetim görevidir ve denetim görevinin ne şekilde yapılacağı Meclis İçtüzüğü’nün 96. ve sonrasındaki maddelerinde belirtilmiştir. Milletvekilinin var olan eleştirilerini gidip atanmışlara sorması denetim faaliyeti değildir.
"BU MU SİZİN BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNÜZ?"
Allah aşkına bir milletvekilinin, bir Grup Başkanvekilinin böylesine bir şekilde hareket etmesi, Genel Müdür’ün odasını basması, kapıyı kırmakla tehdit etmesi dünyanın neresinde görülmüş? Bizler, siyasetçiler olarak toplumsal sorumluluk sahibi insanlarız. Herkesten daha fazla hareketlerimize dikkat etmeli, nezaket sınırları içerisinde davranmalıyız. Bırakın bir milletvekilini sokaktaki, dağ başındaki bir insan bile bu şekilde hareket edemez. Bakınız, bu olay aynı zamanda haneye tecavüzdür. Odanın sahibi Genel Müdür yokken, odanın kapısını kırmak tehdidiyle saldırgan grup odaya girmek istemektedir. Bir Genel Başkan Yardımcıları beğenmedikleri medya organlarına seçim sabahı el koyacaklarını söyler, bir Grup Başkanvekili kanal basar. CHP, her gün medyada, Meclis’te basın özgürlüğünden bahsediyor. Basın özgürlüğünden anladıkları şey, devletin itibarlı bir kurumunu basıp, Genel Müdür’ün odasını işgal etmek mi? Milletimizin uzun yıllardır CHP’yi iktidara getirmemesinin nedeninin en net fotoğrafı da bu olay olmuştur"


CHP MİLLETVEKİLLERİ TRT Yİ BASTI CHP  MİLLETVEKİLLERİ TRT Yİ BASTI Reviewed by Adsız on 01:33 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.