Ziyaretçi Defteri

Hafta sonu tatilini Yenice, Sugözü yaylasında geçirdik.

Hafta sonu tatilini Yenice, Sugözü yaylasında geçirdik. 

Peygamberimiz (asv)’’seyahat edin sıhhat bulursunuz’’ buyurmuştur. Kısa ve uzun süreli gezilerimizin amacının biri de bu hususa dayanmaktadır.
Seyahat edin sıhhat bulun, sözüyle Peygamberimiz (asv) ne demek istemiştir?
İnsan ruhu, kâinatta geçerli olan hareket kanununa tabi olarak hareket etmekle istirahat eder, mutlu olur. Çalışan kimselerin, tembellik döşeğinde yatanlardan daha mutlu olmalarının hikmeti de budur.
Ayrıca, her yenilikte bir lezzet vardır. Seyahatte de yeni mekânlar, yeni havalar, yeni arkadaşlar, yeni meşgaleler olur. Bu çok yönlü yeniliklerden dolayı da ruhta bir ferahlık oluşur, bu da sağlığa yardım eder.
Kanuni Sultan Süleyman’ın’’ Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi
Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi’’ sözü de sağlık ve sıhhatın önemini ifade etmektedir.
Kanuni Sultan Süleyman’ın hasta yatağında söylediği söz olarak bilinen Halk içinde mu’teber bir nesne yok devlet gibi, Olmaya devlet cihânda bir nefes sihhat gibi” sözünün kısaca anlamını açıklayalım.
Hayat, sevinç ve mutlulukla, acı ve sıkıntılarla iç içe yalanır Pek çok dert ve sıkıntı insanın karşısına çıkabilir. Ancak bütün bu problemler sağlık kadar önemli değildir. Tek bir nefesin bile değeri bilinmelidir. Bütün dünya insanın olsa bile sağlık olmayınca hiçbir önemi olmuyor.30.01.2016
Tüm Fotoğraflar İçin Tıklayınız..!!!Hafta sonu tatilini Yenice, Sugözü yaylasında geçirdik. Hafta sonu tatilini Yenice, Sugözü yaylasında geçirdik. Reviewed by Adsız on 12:30 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.