Ziyaretçi Defteri

İlçemiz kaymakamı ve Milli Eğitim müdürü Korualan’da!.

İlçemiz kaymakamı ve Milli Eğitim müdürü Korualan’da!.
Sevgili Öğrencilerimizin 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı birinci dönem çalışmalarının bir tezahürü ve değerlendirme göstergesi olarak Öğrencilerimize karneleri verildi.
 Öğrencilerimize karnelerini sayın İlçe kaymakamı Ömer Büyükergene ve İlçe Milli Eğitim müdürü sayın Tekin Şavlı tarafından takdim edildi.
Öğrencilerden; Üstün başarı, Başarı, Takdir ve Teşekkür belgesi alanların yüzleri güleç görünürken, iyi not sahipleri mutlu, başarısız olanların üzgün oldukları görüldü.
İlçe kaymakamı sayın Ömer Büyükergene öğrencilere hitaben şöyle seslendi: Sevgili öğrenciler bir dönemi geride bıraktınız. İlim irfan tahsili için gayret ettiniz. Bu  memnun edici bir durum. Ancak; kiminiz belge aldı, kiminiz alamadı. Bu durumu değiştirmek için önünüzde 2. Dönem var. TEOG sınavında 120 soruya tam cevap vererek Ülke birincisi arkadaşlarınız oldu. İnşallah bu başarıyı sizlerden de bekliyoruz. İyi tatiller diyerek Okulumuzdan ve Korualan mahallesinden ayrıldılar.
Kasabamız Okul ve sınıflarımızı teşrifleriyle onurlandıran sayın İlçe kaymakamımıza ve İlçe Milli Eğitim müdürümüze, mahallemiz sakinleri ve öğrencilerimiz adına çok teşekkür ederim.

Sayın Müdürlerim, Değerli öğretmen arkadaşlarım, Sevgili öğrenciler,

2015- 2016 eğitim öğretim yılının ilk dönemi karneleri Öğrencilere dağıtım töreniyle son bulacak. ancak her bitiş yeni bir başlangıcı beraberinde getirir. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki; gelecek geçmiş üzerine kurulur. Geçmişini iyi bilen, geçmişini sağlam temellere oturtan , geçmişiyle korkusuzca yüzleşen ve hatalardan ders çıkarıp geleceğe ulaşan bireyler geleceğin de sahipleri olmaktadırlar. Bu vesileyle sevgili öğrenciler , bu dönem sonunda kendinizle girişeceğiniz bir iç muhasebeyle , yeni bir başlangıç yapma şansını yakalayacaksınız. Bu sayede diğer döneme daha dinamik başlayacak ve gelecekteki hedefleriniz için daha azimli ve kararlı olacaksınız
Elbette bir insan üç beş rakamla ölçülemeyecek bir değerdir. Ancak alacağınız karneler, sizin emeklerinize biçilmiş birer karşılıktır. İşte bu sayede kendinizi değerlendirecek ve geleceğinizi daha güzel bir şekilde inşa edeceksiniz. Şunu da belirtmek gerekir ki; notlarınız ne olursa olsun hepiniz Öğretmenler ve veliler  için ayrı birer değersiniz.
Şairin de dediği gibi: Hoşça bak zatına kim zübde-i alemsin sen, Merdüm-i dide-i ekvan olan ademsin sen. Yani; "Kendine iyi bak ki, âlemin özü sensin. Sen varlığın gözbebeği olan ademsin."
Eğitim ve öğretim de Âlemin gözbebeği olan insana layık olduğu değeri kazandırma çabasıdır. ayın öğretmenlerin yegane gayesi özünüzde var olan güzellikleri ortaya çıkaracak bilgiyi ve ahlak esaslarını sizlere aşılamaktır.
Ne güzel ifade etmiş Yunus :’’İlim ilim bilmektir, İlim kendini bilmektir. Sen kendini bilmezsen, Ya nice okumaktır.
İlim kendini bilmeyen insanların elinde bir kötülük aracı haline gelir. Bu sebepten bizler için ilk amaç, sizin öncelikle kendinize layık birer kişi olmanız, sonra bunu en etkili şekilde kullanacak bilgi birikimiyle donanmanızdır.
2. dönemi bu sözler ışığında değerlendirmeniz ve yılsonunda ailenizi ve Öğretmenlerinizi sevindirecek ilim ve ahlak seviyelerine gelmeniz dileklerimle sözlerime son verirken, bir dönem boyunca başarılı olmak için çaba gösteren sevgili öğrencilerimize , öğrencilerini en iyi şekilde yetiştirmek için çalışan değerli öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyor ve hepinize saygılar sunuyorum.22.01.2016
                                                                                                             Halil ŞİMŞEK
                                                                                    
                                                                       
                                                              Hadim Korualan Ortaokulu Okul aile birliği başkanı


 T                          Tüm Fotoğraflar İçin Tıklayınız..!!!


İlçemiz kaymakamı ve Milli Eğitim müdürü Korualan’da!. İlçemiz kaymakamı ve Milli Eğitim müdürü Korualan’da!. Reviewed by Adsız on 07:29 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.