Türkiye Devleti Ülkesine, Yuvasına, Değerlerine, Sınırlarının içine göz diken, sızmaya çalışan, tehdit unsuru oluşturan her türlü yabancı düşmana Doğan kuşu gibidir. Kudretlidir, hızlıdır, çok etkilidir. Göz dikenlerin gözü çıkarılır. Hak ettiği cezası derhal ve ivedilikle verilir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti; Türkiyeli vatandaşlarınındır. Bayrağı; Ay yıldızlı Al Bayraktır. Sınırları; Ecdadımızın kanları ile çizilmiştir. Sınırları bölünemez, Albayrak asla indirilemez. Minarelerden yükselen Ezan-ı Muhammedi susturulamaz. Bu böylece bilinmelidir.
Son zamanlarda dış düşmanların piyonu gibi davranıp, Ülkemize düşmanca girişimlerde bulunanlar gibi, şimdiye kadar bilememiş olanlar var ise, en hafifinden Doğan kuşunun yuvasına ve yavrusuna karşı tehdit olmaya yeltenen hemcinslerine karşı giriştiği harekete iyi baksınlar. Hareket ve davranışlarını yeniden gözden geçirsinler.

Doğan. O dünyanın en hızlı kuşu. Öyle ki, dalış esnasında 360 km/s gibi rekor bir hıza ulaşabiliyor. Bu videoda 2 yavrusu olan bir doğanın önce güvercin avını, sonra yuvasına tehdit olarak gördüğü ve kendisinden yaklaşık 5 kat büyük 2 tane pelikanı etkisiz hale getirmesini ve yuvasına yönelen bir yılanı etkisiz hale getirmesini izleyeceksiniz. Hatıp.14.02.2016

http://www.dailymotion.com/video/x2c1mjj_dunyanin-en-hizli-kusu_animalsDünyanın En Hızlı Kuşu - Dailymotion video

Hiç yorum yok:

Arama Kutusu

Ziyaretçi Defteri

Oku Yaz

Şimdi Reklamlar...

Son Yorumlar

Karikatür Köşesi

Web Sayacı

Yandex.Metrica
Teman�n tum haklari saklidir - Korualan Gezlevi Haber Kültür ve Bilgi Web Sitesi: TÜRKİYE DEVLETİ;YUVASINI VE İÇERİSİNDEKİ İNSANLARINI KORUR!..
Anarsik CocukDavut Erarslan