Ziyaretçi Defteri

HAFTA SONU YAYLALARDAYIZ!..

HAFTA SONU YAYLALARDAYIZ!..

Hafta sonu Tatilini geçirmek üzere niyet ve rotamızı Yaylalara çevirdik. Kurudereden  İnbaşına, Cellobasından Arpalık ve Sarınç yaylalarına bir dizi meskene uğrayarak akraba ve dostlara ziyaret gerçekleştirdik.
Cellobasında doğa ve dağların dostu Durali dayının hanesine uğradım. Ancak kendisinin Davarları otlatmaya götürdüğünden eşi ve vekili Fatma ablanın(Gök Fatma) ziyaretinde bulundum. Kendisine çok teşekkür ederim.
Arpalıkta ise; çalışmaların yoğunluğu sebebiyle sanki tüm mahalle sakinleri oraya taşınmış gibiydi. İbrahim Ertek(Halıl çavuş İbrahim)in yayla evinde Kayınvalidesi Hacı havva’nın  damatları, kızları ve torunlarının da orada bulunmuş olmaları ve Bacanağı Ali Ertek’in(Kasap Ali) kızları ve damatlarının yanı sıra torunlarının da beraberinde olmalarıyla; düğün ve eğlence yerini andıran cıvıl cıvıl bir kalabalığın bir arada  bulundukları, piknik ve ziyafet ortamına şahitlik ederek hoşça güzel bir vakit değerlendirmesi yaptık .İkram ve izzette emeği geçenlerin hepsine çok teşekkür ederim.
Sarınç Yaylasında da Arı kürnelerini ve Çiğdem çiçekleriyle süslenmiş Dağ ve yamaçlardaki karla karışık tertemiz havayı ciğerlerimize soluyarak sağlıklı yaşam örneğini yaşamış olduk.
İnbaşı(Borönü)nden sonra da Yenicede Ali Özbey’in hanesinde günün yorgunluğunu giderdik. Eşi Fatma hala (Hökümet garı) komşularına yufka ekmek yaptırdığından, yağlı ekmek ile Ayran ve Çay ikramını da geri çevirmedim. Fatma halama, kızı Naciye bacıma ikramlarından dolayı çok teşekkür ederim.

Böylece; bu hafta tatilini de tüm güzellikler silsilesi içerisinde tamamlamış olduk. Allah böyle güzellikleri tüm dostlarıma ihsan etsin.Hatıp.12.03.2016

Tüm Fotoğraflar İçin Tıklayınız..!!!
HAFTA SONU YAYLALARDAYIZ!.. HAFTA SONU YAYLALARDAYIZ!.. Reviewed by Adsız on 15:12 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.