Ziyaretçi Defteri

80 BİNDE DEVR-İ ALEM PARKI

03 Mart 2016 Pazar günü; Konya’nın önemli yatırımlarından biri olan 80 Binde Devr-i Alem Parkını çocuklarım ile birlikte gezme fırsatı buldum. Konyalı ve Konya’yı ziyarete gelen tüm Vatandaşların burasını gezmesini istiyorum. Emeği geçen tüm emektarlara hassaten teşekkür ederim.
80 Binde Devr-i Alem Parkı'nın içerisinde teknolojik imkanlar da kullanılmaktadır. Parkta bulunan minyatürler önüne yerleştirilen cihazlar sayesinde Türkçe, İngilizce, Arapça, Rusça ve Almanca olarak 5 farklı dilde sesli bilgilendirme yapılabiliyor. Ayrıca yine minyatürlerin önlerine yerleştirilen tabelalarda eser hakkında kısa bilgilendirmeler bulunuyor.
Park içerisinde ziyaretçilerin dinlenebilecekleri yeşil alanlar, kafeterya ve restoran da bulunuyor.
80 Binde Devr-i Alem Parkı'nın içerisinde 3 ayrı kısım bulunuyor. Trex Parkı olarak adlandırılan bölümde tarih öncesinde yaşayan dev dinazorların hareketli maketli bulunuyor. Trex Parkı içerisinde 50 adet dinazor maketi yer alıyor. Parkın minyatür bölümü, Cihan-ı Türk Abideler Şehri olarak isimlendiriliyor ve içerisinde 120 adet minyatür eser bulunuyor. Çocukların en çok ilgi gösterdiği kısım ise Pamuk Şekeri Masal Dünyası Parkı. Şirinler, Hulk, Pembe Panter, Batman, Spiderman, Çakmaktaşlar ve Şirinler gibi masal kahramanlarının bulunduğu bu kısımda adeta hayal dünyasında
yolculuğa çıkılıyor.

Bu gün itibarı ile yani;03 Mart 2016 Tarihi itibarı ile 80 Binde Devr-i Alem Parkı'na giriş için 0-6 yaş grubunda çocuklardan, şehit yakınlarından, harp malulü ve gazilerle birlikte 65 yaş üzeri vatandaşlardan ücret alınmazken, Sivillerden 7.5 Tl, Öğrencilerden ise,5 Tl ücret alınmaktadır.
Tüm Fotoğraflar İçin Tıklayınız..!!!

80 BİNDE DEVR-İ ALEM PARKI 80 BİNDE DEVR-İ ALEM PARKI Reviewed by Adsız on 12:47 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.