Ziyaretçi Defteri

GEZLEVİ; GEÇMİŞLERİNE KUR’AN-I KERİM VE DUA OKUDU.Hadim İlçesinin Gezlevi mahallesi halkının güzel adetlerinden biri de; Bayram öncesi Arife günü öğle namazını müteakip camiden çıkılır, topluca İmam efendi ile birlikte Kabristana gidilir ve orada geçmişlerimize Kur'an-ı Kerim ve Dua okunur.

Gezlevi halkı olarak bizler de Büyük Camide öğle namazlarımızı kıldık, Namaz sonrası cemaat olarak mezarlığa gittik ve İmam efendiler Kur'an-ı Kerim ve dua okudular. Allah (c.c.) kabul etsin inşallah.

Biz Müslümanlara verilen en değerli zamanlardan birileri hiç kuşkusuz ki arife günleri ve bayramlardır. Bu günler bizlere ilahi birer lütuf olarak verilmişlerdir. Bu günler rahmeti ilahinin üzerimize aktığı günlerdir. Bu günlerin kıymet ve önemini çok iyi bilmeli ve elden geldiğince değerlendirmeye çalışmalıyız.

Resulullah (s.a.v) şöyle buyuruyor:

"Günlerin en faziletlisi arife günüdür. Faziletçe cumaya benzer. Arife günü cuma günü dışında yapılan yetmiş hacdan daha faziletlidir (Hac da iken). Duaların en faziletlisi de arife günü yapılan duadır. Benim ve benden önceki peygamberlerin söylediği en faziletli söz de, Lailahe illallahu vahdehü la şerike lehu. (Allah birdir, O'ndan başka ilah yoktur. O`nun ortağı da yoktur.) sözüdür." (Muvatta,Hacc 246)

İşte bu gün Arife. Böylece bu faziletli günde geçmişlerimizi ziyaret ederek Kur'an-ı Kerim ve Dua okuduk. Allah kabul etsin. Yarın mübarek Ramazan Bayramı. Şimdiden tüm müslüman kardeşlerimin, dost ve akrabalarımın Ramazan Bayramlarını tebrik eder, sevdikleriyle birlikte geçirecekleri güzel bir gün dilerim. Hatıp.04.07.2016
Tüm Fotoğraflar İçin Tıklayınız!!!

GEZLEVİ; GEÇMİŞLERİNE KUR’AN-I KERİM VE DUA OKUDU. GEZLEVİ; GEÇMİŞLERİNE KUR’AN-I KERİM VE DUA OKUDU. Reviewed by Konya Huzur Haberleri on 13:17 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.